Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az időt meg lehet állítani?

Az időt meg lehet állítani?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol hogy a gravitáció növekedésével egyenesen arányosan lassul az idő.

Előfordulhat hogy valami pl. egy fekete lyuk olyan erős gravitációt produkál hogy annak hatására megáll az idő?

Vagy bármi más ilyen fizikai jelenség aminek ez a hatása? ..hogy megáll az idő. Akár csak egy milliomod másodpercre.

Ha igen mi történik ilyenkor? Megáll az atomok rezgése meg minden?

Vagy valamit mondjatok már erről építő jelleggel légyszíves:D



2017. jún. 12. 22:49
1 2
 1/11 ccaninventor ***** válasza:
Ténylegesen nem.
2017. jún. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem.

A következő a helyzet: minden pillanatban fénysebességgel haladsz a 4 dimenziós téridőben.

Ez úgy néz ki, hogy ha a 3 dimenziós térben állsz, akkor fénysebességgel haladsz az időben.

Ha a térben elindulsz valamerre, akkor értelemszerűen az időben ennyivel lassabban mész (a fénysebességhez képest, szóval ez általában nem túl feltűnő).


De ha a térben fénysebességgel mész, akkor az időben állsz.

Csakhogy a térben te NEM tudsz fénysebességgel menni, csak a fotonok.

2017. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 dq ***** válasza:
32%
Az előző már ott teljesen értelmetlen, hogy téridőben való haladásról beszél.
2017. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
100%
Hát, a fekete lyuk eseményhorizontján valami ilyesmi történik. Elvileg. Mert ugyebár nemigen tudunk odamenni méregetni.
2017. jún. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dq ***** válasza:

Komolyan gyerekek 100%-ot adtok arra az írásra, amely a kérdéshez nem kapcsolódóan fénysebességgel való időbeni haladásról kezd beszélni?


Valami színvonal legyen már >:(

2017. jún. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pl. azért, mert így van?

De esetleg valami érved van ellene?

2017. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

Én spec a #2-est nem is értem, számomra értelmezhetetlen az időben adott sebességgel haladás.

Szerintem nem csak nekem.

2017. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dq ***** válasza:

Kedvenc kérdésem: mi a különbség a "konkáv" és a "konkrét" között. Most komolyan muszáj ebbe belemenni? :/


A haladás azt jelenti, hogy eltérő időpillanatban más a pozíciód. Amíg nem definiálod az idõben való haladás során hogy mi az idõ, addig nem is tudsz errõl beszélni. (a pozíció most az idõpillanat, gondolom)


De annyira debil ez az egész gondolat, és annyira rosszul használ minden fogalmat, hogy jobb el sem olvasni, az ember agyába bele se fér, folytonos módon (kontinuum sokszor) "fogalmi error"-t dob ha megpróbálom beletuszkolni.


Mások: az energia-impulzus vektort nem sikerült értelmeznie, és fabrikált belõle idõben való fénysebességû haladást. NE pontozzatok fel valakit csak mert nincs értelme annak, amit ír. Buta dolog. (illetve azt csináltok amit akartok)

2017. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dq ***** válasza:
sokszor szeretek lemenni fogalmakig, de ez fáájdalmaaaas
2017. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dq ***** válasza:

> [link]

^^ úgy sejtem hogy erről ír, ha valamiről egyáltalán

2017. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!