Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet a döglött macska...

Hogyan lehet a döglött macska egyszerre két helyen?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 19:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez marhaság, mert így nincs két helyen, csak lehet, hogy él, lehet, hogy meghalt.

Ha Kéthelyen van, az oké, akkor tényleg "két helyen" van egyszerre.

2010. máj. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
A macsek egy dobozban van!És nem tudni az állapotáról semmit ,amíg meg nem nézzük.ha nem nézzük meg hihetünk bármit!:)
2010. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

1.Kinyírjuk Schödinger macskáját.

2.Egy szállítószalagra tesszük ami tud jobbra is és balra is szállítani

3. A vezérlést rákötjük egy radioaktív elemre (részletekkel most ne foglalkozzunk:) ami valószínűségi törvények szerint pontosan 50%-os eséllyel két kimenetelt eredményez: jobbra indítja a szállítószalagot vagy balra

4. lezárjuk egy b/***ott nagy dobozzal hogy ne tudjuk észlelni mi történik

5. amíg ki nem nyitjuk a dobozt, addig a döglött macska (elméletileg) két helyen van, bal oldalt is meg jobb oldalt is. Mikor kinyitjuk a dobozt a hullámfüggvénye szegény holt cicusnak összeomlik és valamelyiket kiválasztja. Juppiii.

2010. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Csak nem kell pont 50%, ha akármilyen kicsi esély van mindkét irányra akkor működik.
2010. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy 9 élete van, szal ha valahol megdöglött még elmehet másik 8 helyre is megdögölni.
2010. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Schrödinger macskája nincs két helyen. Csupán két állapota van (döglött/nem döglött), viszont ha meg akarjuk nézni, akkor biztos megdöglik. Mivel beavatkoztunk a méréssel az eredeti állapotba.


A kvantumfizikában sincs semmi egyszerre két helyen. A Heisenberg-féle határozatlansági reláció szerint sem. Max. nem tudjuk egyszerre mérni ugyan olyan pontossággal az előfordulási helyét, mint mondjuk az impulzusát.


Az "elektronfelhőben" sincs az elektron sok helyen. Egy helyen van. Egy mezőben, ahol az előfordulási valószínűsége kiad egy pályát.


Legalábbis a tudomány mai szintjén. Bár Einstein szerint Isten nem vet kockát... Én inkább meghatározhatatlannak tartom a tudomány mai szintjén, hogy a Planck állandó alatt egyszerre mindent megtudjunk egy részecskéről. A véletlen pedig az, amit nem tudunk megmagyarázni.


Igazából nem tudom minek írtam ezeket ide, de jól esett. Ez a Maci nevű valaki (akinek olvastam 1-2 hozzászólását) esetleg hozzá tud fűzni valamit ahhoz, amit leírtam.


Vagy még 1-1 emberke, aki poénból olvassa ezt a sok szrt és van hozzáfűznivalója.

2010. máj. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Előző (5:24-es) hozzászóló vagyok. Végül is lehet "két helyen egyszerre" valami a kvantumfizikában, de az se két helyen van, csupán hullámtulajdonságokkal bír. És olyan, mint egy részecskének a pontszerű helyzete, mint olyan kicsit értelmét veszti, vagy inkább másképpen értelmezhető.
2010. máj. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy beleteszed egy dobozba amit beviszel a házba, és így egyszerre két helyen lesz: a dobozba és a házba.


De ha valami kitalálhatatlan megfejtése van a dolognak, jobb ha gyorsan leírod :D

2010. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ezt benézte a kérdező XD .
2010. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
fogadjunk, az isteni formulából olvastad:D
2010. máj. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!