Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezen földrészeken miért...

Ezen földrészeken miért vannak olyan nagyon meleg idők?

Figyelt kérdés

Az Arab Emirségek és India egyes részein.

Pl. valamelyik nap néztem,hogy Dubai -ba 40fok volt,kicsit arrébb Doha városában 44 fok.

Új Delhiben 48 fok volt. (Hát nem irígylem őket,biztos nagyon rossz nekik ez a forróság.)


Az oké,hogy az egyenlítőhöz vannak közel ezért IS van ott meleg de az a furcsa,hogy pl. Kairó,Monastir és tudnék még sorolni városokat ezek is az egyenlítőhöz közel vannak,de ezeken a helyeken nem megy kb. 38 foknál feljebb a hőmérséklet,én úgy vettem észre,mert minden nap rá rá nézek neten,hogy világszerte milyen meleg vegy hűvösebb van.


Lehet az is közrejátszik,hogy Dubai környékén pl. mostanában a nagyon rövid éjjelek,hosszú nappalok miatt a nap sokáig süt,pont egy olyan földtészt ami amúgy is az egyenlítőhöz közel van,amúgy is meleg van és a hosszú ideig tartó napsütéstől mégjobban felmelegszik?


Az érdekelne tehát,hogy miért van az egyenlítő menti földrészek,városok közötg olyan különbség,hogy Dubai környékén forróság van ,máshol nincs annyira forróság de mégis az egyenlítőnél van és ugyan azon a napon nézünk mind a két helyen hőmérsékletet?


A nap beesési szögének is köze van hozzá?



2017. jún. 21. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Felhőképződésnek is szerepe van. Pl, ha EAE fölött sok felhő lenne, ott sem lenne meleg. De mivel nincs semmi ott, így melegebb van. Földrajzot már totál elfelejtettem. De ugyan ez india.
2017. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen földrészekhez és vizekhez fekszenek közel. Kairó (és különösen Monastir) egyrészt északabbra van, másrészt az aránylag hűvös Földközi-tenger hűti, míg Dubaj és Doha a meleg Perzsa-öböl partján fekszik.

Egyébként egyik sincs az egyenlítőnél (hozzánk közelebb vannak, mint az egyenlítőhöz), emiatt van náluk forró sivatagi éghajlat, és nem pl. trópusi esőerdő.

2017. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az éghajlatot több tényező befolyásolja:

*Fontos délköröktől (Egyenlítő, térítőktől, sarkköröktől) mért távolság.

*Tengertől mért távolság, különösen mérsékelt égöv esetén, csapadékmennyiség, hőmérséklet szempontjából is meghatározó lehet.

*Tengerszint fölött mért magasság.


Ha eddig nem tanultatok róla, akkor majd fogtok.

Dubai trópusi sivatagi, Új Delhi monszun éghajlat van, ott ez teljesen normális.

2017. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!