Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy az "Örökmoz...

Csaburfi kérdése:

Miért van az, hogy az "Örökmozgó feltalálói"mind férfiak?

Figyelt kérdés
Én eddig egyetlen nőről sem hallottam eddig,akinek a nevéhez fűződne bármilyen ötlet az "Örökmozgó"megvalósításával kapcsolatban.

2017. júl. 4. 20:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem mintha az örökmozgót feltalálták volna.
2017. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Kerestem, egyelőre sikertelenül, olyan kimutatást, hogy milyen a férfi-női konteó-hívők aránya.

Szerintem lesz ott szignifikáns összefüggés.

2017. júl. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az emancipáció előtt esélyük sem volt a nőknek tudományos képzést kapniuk, azóta meg sokakat sarkal a hagyományos női pályákká változott karrierforma.

Legfőként a legnagyobb lehetőség, a különféle sztárrá válás, de természetesen a tudományokhoz kapcsolódó, mint pedagógus, vagy orvos pálya sem áll közel az örökmozgóhoz, vagy a találmányokhoz.

A bátyám ugyan a kémiai kutatóban dolgozott, amíg nyugdíjba nem ment és tapasztalataim szerint volt hölgy kollégája elég, de itt meg valószínűleg a szokásos hierarchia elv működik, hogy inkább férfiak kapnak vezető szerepet, ahol is a prof. automatikusan jegyzi a nevét a jelentősebb kutatásoknál egy nő esetleg csak meg van említve, akárcsak a jelentéktelenebb férfi gürizők, ha egyáltalán érdemesnek találják erre.

2017. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%
Az előző egy szép női válasz.A nők minden erényük ellenére a vízparton mosnák a ruhát,ha nincs a technikai robbanás a maga összes előnyével,és nyűgjével.Nézzük,hogy ki menekül megint a hímsoviniszta,ezerszer elkoptatott jelzőhöz.?
2017. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ebben tévedsz, mert speciel férfi vagyok és nem értem, miért gondolod, hogy a válaszom női jellegű?

Az emancipációig, ami a múlt század vívmánya, a nők tömeges képzése nem volt előtérben. A nevelőintézetek, vagy lányiskolák tanterve erősen eltért a fiúk oktatásától egészen a koedukációig.

A felsőoktatásban ma is kevés a műszaki pályát választó nők aránya, főleg a gépészetben, amihez a perpetum mobile közel állhat, vagy bármilyen más mechanikai találmány.

Ismerek azért motoros csajszit, aki lelkesen szereli a Kawasakiját, fülig olajosan, de hát ez egészen biztosan nem jellemző általánosan a női nemre.

Amit a hierarchiáról írtam, az meg közismert, de lényegében a kérdező is megkérdezhette volna akár azt is, ha mélyebben bele akart volna menni ebbe a témába, hogy miért kevés a női lakatos, forgácsoló, vagy bányász, amire több válasz is adódhat, most csak annyit hozok fel ezekből, hogy nincs neki elég hagyománya.

2017. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!