Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A férfiak IQ szintje miért...

A férfiak IQ szintje miért mutat a nőkénél nagyobb szórást?

Figyelt kérdés
2017. júl. 7. 20:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm 10-es a tartalmas hsz-t, azonnal lementettem (az előzővel együtt), hasznos számomra.

Hosszabb válaszra kifejtésre nem volt időm, most sincs, csak néhány megjegyzés.

"Jelentkezzen az" -:)természetesen, nem úgy gondoltam, hogy az ábrák, feladatok váltják ki a koncentráció csökkenését, hanem, hogy akinek sok megoldatlan "csomó" van a lelkében - azok rosszabbul koncentrálnak, asszociatíve (múlt-tudattaal) kezdenek gondolkodni, az pedig egy alacsonyabb tudattevékenységű tudatállapot, mint a kreatív, felismerő tudatállapot - ez talán gyakoribb a nőknél, ffiak (általában) jobban ki tudják zárni a zavaró, elterelő dolgokat.

Egy szellemes kis előadás ide kapcsolódik, a közönségen látszik, hogy találó:

https://www.youtube.com/watch?v=K9yXyy5FNRM


az IQ mérése eleve kizárja, hogy bizonyos dolgok mérhetőek legyenek, amelyek azonban a tudat működése során kardinálisak. Ez a hiányossága és a következtetéseknél is figyelembe kell venni. Reménykedjünk, hogy a magaas IQ-val rendelkezők, morálisan is magasan legyenek, ez a társadalom szempontjából nagyon fontos - és a pedagógiánál kell erre hangsúlyt fektetni.


Az intuíció a tudat legmagasabb tevékenysége - ekkor vagyok a legszabadabb. Erre végképp nincs idő, de egy egységélmény beállása révén jelenik meg, a sexuálunio, a misztikus unió, a halál rohamai, de bármely váratlan módon érheti az embert - "nagyobb nála" úgy érzi az ember

(mert a megfogalmazható racionális tudatállapotnál valóban nagyobb, teljesebb "egy" - de ha ki akarom mondani -azonnal duális lesz.


Az ihlettel rokon, ahogy a tudományos intuícióhoz kell hogy gyötrődjön racionálisan a tudós - és utána "ugrik be" az ihletnél is kell hogy technikailag képezze magát a művész, és mindkettő azért kell, hogy ki tudja fejezni, ne csak egy eltűnő élmény legyen.

(Ilyen intuitív élménye egyébként szerintem mindenkinek van - csak nem tud formát adni utána neki, ha hiányzik a fent említett munka, képzés).

Szalay Lajosnak van egy grafikája, melynek címe: "Az ihlet nagyobb mint az ihletett".)

Az alanyi-tárgyi dichotómia megszűnik ezekben az esetekben. "Eggyé válik"

Az értés és az érzés is eredetileg egy volt. (sensus- még mindkettőt jelenti egyszerre). Ha ketté válik, (márpedig mára erősen ketté vált) az egy megtörtség, és akadály lehet. Valójában (intuitív, ihletett pillanat) az egész egy JELENLÉTBEN van, és ha kiesik belőle - egy múlt-tudattal operáló lesz.

Jelenlétben kreatívan mintegy megteremti az ember a megoldást, múlt-tudattal meg emlékezik, nagy a különbség.


Tehát a ffiak jobban tudnak függetlenedni a zavaró tényezőktől, és viszont, ha nem képesek magas szinten gondolkodni, akkor nem "segít rá" a máshol zavaró érzés.

A kérdés jó, és felhozott egy morális kérdésemet, régebben megfigyeltem, hogy a nők közt kevesebb a nagyon magas intellektusú, viszont a nagyon mély gazemberségnél is kevesebb van - tehát itt is a ffiaknál nagyobb a szórás és itt is az érzés-értés szolidáris együttműködésének kérdése lehet a mélyén.

Köszönöm még egyszer.

2017. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!