Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent ez a függőleges...

Mit jelent ez a függőleges vonal a gráfelméleten belül?

Figyelt kérdés

[link]


Egyébként a függőleges vonal tudtommal a kongruenciát jelöli, de itt ennek kifejezetten sok értelme nincs.



#gráf #gráfelmélet #hálózati folyamok #megmaradási szabály
2017. júl. 10. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez gráfelméleten kívül is ugyanazt jelenti, ugyanis ez az általános matematikai nyelvezet egy szimbóluma. A függőleges vonal felcserélhető kettősponttal, ugyanazt jelentik. Azaz van egy halmaz/függvény/kifejezés stb, ez esetben f(u,v), és a függőleges vonal mögötti állítás erre, pontosabban az (u,v) párra vonatkozik, hogy eleme E-nek.
2017. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de annyira talán mégsem általános érvényű jelölés, ha a kongruenciával is kapcsolatos...


[link]


De azért tényleg köszi!

2017. júl. 10. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó, hát az abszolút érték is függőleges vonalak között van, lehet egy szimbólumnak több jelentése. Amikor félreérthető helyzetekben használják, akkor mint mondtam, kettőspontot szoktak használni. Mindenesetre ha {} között látsz függőleges vonalat, akkor az valószínűleg nem az oszthatósággal kapcsolatos, de ha mégis, akkor is könnyen elkülöníthető az "a|b" formula a fenti példától.
2017. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A lényeg az, hogy túlbonyolítottam. Amúg a hálózati folyamokról tanultam, ami a gráfelmélet része. A Ford-Fulkerson algoritmusról pontosabban. Ez egy viszonylag egyszerű algoritmus.
2017. júl. 10. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!