Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A koffein hogyan tudja stimulá...

A koffein hogyan tudja stimulálni az idegrendszert?

Figyelt kérdés
2017. júl. 14. 20:22
 1/5 acelsziv ***** válasza:
Sehogy. Mivel méreg ezért a test a keringés gyorsításával igyekszik megszabadulni tőle. Ettől pörögsz fel.
2017. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
1.:Hülyeség. A koffein a központi idegrendszerben stimulálja a GABA receptorokat, és az agyalapi mirigy működését. Az előbbi több glutamátot bocsájt ki, ami a frissesség, éberség, izgalom érzetét adja, ráadásul fokozza az érzékszervek működését. Az agyalapi mirigy a mellékveséket ösztönzi több kortizol, adrenalin, és noradrenalin termelésre, amik stressz hormonok. Kis mennyiségű kávétól ezért frissebb az ember, nagyobb mennyiségtől meg ideges.
2017. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 Ez is hülyeség, mivel egyáltalán nem hat a koffein a GABA receptorra, mert akkor elaludnál tőle. A koffein farmakológiáját tekintve összetett hatású, de nagy részben annak köszönheti a stimuláns hatását, hogy az adenozin receptorokhoz kötődik. Méghozzá úgy, hogy annak antagonistája, tehát ha oda beköt, akkor az ellentétes hatást váltja ki, mint az adenozin molekula, ami ennek a receptornak az agonistája. Az adenozin hozzájárul az álmosságérzethez, de a koffein antagonistája ennek a receptornak, ezért nem vagy álmos.


Ha több info kell, akkor ezen az oldalon minden (majdnem minden) drognak megtalálod a hatását, adagolását:


[link]

2017. júl. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2# vagyok. Elismerem, ha tévedtem, mert sok emberrel ellentétben nem gondolom, hogy én vagyok a legokosabb a világon. Én úgy tudtam, hogy a glutamátot (izgató ingerületátvivő anyag), és a GAGA-t (nyugtató ingerületátvivő anyag)ugyanaz az idegsejt receptor bocsájtja ki, és az egészet nevezik GABA rendszernek. A kávé serkenti a glutamát kibocsájtást, és lassítja a GABA-t. De akkor ezek szerint nem ilyen egyszerű a helyzet. Szegény kérdező a kávéról kérdezett, és mi meg lassan az agysebészetről beszélgetünk. De legalább tanultunk valamit:) Köszönjük!
2017. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

LOl. Én inkább azt mondanám hogy tessék jobban kiművelni magatok, és nem a gyakorikérdéseken szájhősködni. Pár dolog: A kávé nem stimulálja a GABA-T azaz valóban nem alszol tőle. A "felpörgés" egy érdekes kérdés. Számtalan egészségvédő hatása van a kávénak, de én azt "bírom" mikor kiveszik a hatóanyagot (pl. koffeint) és azt vizsgáltgatják mikor a kávé egyben kávé, max más alfajait lehet vizsgálgatni... Persze lehet a molekulákat össze vissza töltögetni mintha az ember egy kémcső lenne lol. De hát valljuk be ésszerűbb, és könnyedebb ha nem minden ember diokémikus de azér szerertne egészséges lenni, akkor a kérdés hogy igyon.-e kávét vagy ne? Az tuti hogy számtalan rákfajtában segít, cukorbetegség csökkentő, a ellen védő, szívet is véd,stb. A kérdés tisztázására pár oldal, ami valóban segít:


[link]


[link]


[link]


[link]


Kávéról ennyit, még valami:

Itt a GABA- kávé alvás pörgés témát is körüljárja a szerző:


[link]

2019. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!