Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Galaxis vagy a csillag volt...

Galaxis vagy a csillag volt előbb?

Figyelt kérdés

Kizárólag hobbiból érdeklődöm a téma iránt. Eddig úgy tudtam hogy az ősrobbanás után nagyon hosszú idővel hatalmas csillagok jöttek létre, ami a tömegük miatt gyorsan leégtek, fekete lyukká "váltak", és idővel ezek az óriás fekete lyukak lettek a galaxisok középpontjai.


Most viszont olyat olvastam egy korábbi vászadótól hogy:


"Az ősrobbanás után, amikor kezdtek kialakulni az első galaxisok, akkor a galaxisok központi tartományai viszonylag hamar áldozatául estek a gravitációs összeomlásnak, és fekete lyukká váltak"


Itt meg úgy értem hogy az ősrobbanás után nem óriás csillagok hanem mindjárt komplett galaxisok jöttek létre, melynek középpontja az irdatlan tömeg miatt hamar áldozatául estek a gravitációs összeomlásnak, és fekete lyukká váltak.


De most akkor melyik? :)


2017. júl. 18. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Többféle modell-elképzelés is van, legutóbb pont magyarok is hozzájárultak.


Különféle számítások és modellek alapján pontosítva-újraszámolva eléggé lehetséges, hogy párhuzamosan folytak ezek a dolgok.


Illetve még mindig nem teljesen érthető, főleg újabb kutatások szerint, hogy hogy jöhettek létre ennyire hamar ezek és ennyire gyorsan ezek az objektumok. Például csak a gravitáció önmagában nem tűnik elégnek ilyen rövid időskálán.

2017. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudtad? :) Nem tudtál semmit, ahogy más sem tudhatja. Nevetséges olyat állítani, hogy ez meg az, így meg úgy volt. Nem ismerjük a világot. Kis pontok vagyunk, akik próbálkoznak. Ennyi.
2017. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy nincs erről még pontos ismeretünk. Próbálom követni a témát, szinte minden alkalommal újat tudok meg, ami sok esetben cáfolja a korább elméletet :)
2017. júl. 18. 15:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, tudnál egy olyan, témával kapcsolatos elméletet mondani, amelyik cáfolta a korábban elfogadott elméletet? Ha minden új cáfolta eddig a régit, akkor biztosan tudsz mondani olyat, ami cáfolva lett. Kíváncsi lennék rá.
2017. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dávid Gyula előadássorozatait nézzed végig!

(Mondjuk vannak régiek is, amik óta némileg pontosítottak az ilyen-olyan modelleken)

2017. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2017. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!