Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyivel hoszabb az éjjel...

Mennyivel hoszabb az éjjel ilyenkor július végén mint mikor a legrövidebb volt június 21-én ami több mint egy hónapja elmúlt. Ilyenkor már mennyivel hosszabb?

Figyelt kérdés

Gondolom értitek a kérdést,máshogy nem tudok fogalmazni.

Látom,hogyhamarabb sötétedik de azt nem tudom követni,hogy mennyivel hoszabb az éjjel mint jún 21 - én volt. Akkor amúgy valami 7 óra volt a teljes sötétség.

Mostmár később világosodik,hamarabb sötétedik.

Nem tudom követni.

Neten ahány oldal van,annyi félét ír.


Itt tudjavalki a választ a fenti kérdésre?



2017. júl. 28. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Kb. húsz perccel előbb van napnyugta, és fél órával később kel a nap. Tehát kb. háromnegyed órával hosszabb.
2017. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Majdnem egy órával hosszabb.

Mostmár egyre több esély van,hogy reggelre jobban lehűljön a levegő a meleg füllesztő nap után.

Augusztus közepétől meg megjelennek a kimodottan friss éjjelek,közeledvén az őszhöz,ez minden évben így van.


Egyébként érdekes,hogy a nap.fél órával később kel ,lenyugodni pedig csak 20 perccel nyugszik később.


Eddig azt hittem,csak egy példa,hogy ha 15 perccel később kel a nap akkor 15 perccel később is nyugszik.

Gondolom azért nem azonos,mert a főld picit ferdébben forog nem függőlegesen vagy hogy írjam,hogy ne butaságot írjak.

Még 36 évesen is tanul az ember.

Köszi a választ még egyszer.

2017. júl. 28. 16:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2017. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a linket.
2017. júl. 28. 17:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szélességi helyzettől függően, eltérő a változás.


Az északi féltekén, ebben a félévben (a tavaszi napéjegyenlőségtől az őszi napéjegyenlőségig) az északabbra levő helyeken hosszabbak a nappalok, mint a délebbre fekvő helyeken.

A tavaszi napéjegyenlőségtől egyre növekszik a különbség, a legnagyobb a nyári napforduló közelében, majd egyre csökken.

Az őszi napéjegyenlőség az újabb fordulópont, attól kezdve a délebbre levő helyeken hosszabbak a nappalok, a tavaszi napéjegyenlőségig. A legnagyobb eltérés ennek az időszaknak is a felénél van, a téli napforduló idején.

A változó mértékű különbség azt jelenti, hogy nem egyforma a különböző szélességi helyeken a kérdezett változás.

Például, Miskolcon, június 21-étől, a mai napig, 53 perccel és 4 másodperccel rövidült a nappal; míg Szegeden 49 perccel és 1 másodperccel.

Még nagyobb a változás-különbség nagyobb távolság esetén. A kérdezett időszakban, például, Berlinben 1 órával, 5 perccel és 18 másodperccel rövidült a nappal, míg Rómában csak 41 perccel.

(Az ebben az időszakban hosszabb nappalú, északabbra levőknél, nagyobb csökkenés kell, hogy az őszi váltás idejére egyforma hosszúak legyenek a nappalok.)

2017. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van google fiókod (pl gmail miatt), akkor eléred a google naptárat is:

[link]

Ott bekapcsolhatod a "Más naptárak" menüben a "Napkelte és napnyugta" naptárat. Ekkor láthatod (ha a helymeghatározás is aktív), hagy a tartózkodási helyeden melyik nap mikor kel és nyugszik a Nap.

2017. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!