Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi villamos energia...

Mennyi villamos energia szükséges ahhoz, hogy megöljön mindenkit a balatonban?

Figyelt kérdés

2017. aug. 4. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Az ön IP címét rögzítettük, belépés helyszíne lokalizálva. Kérem maradjon otthon, míg munkatársunk a rendőrségtől megérkezik.
2017. aug. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Egy ~70km hosszú tóban mindenkit megöljön? Hát ahhoz kell powa rendesen. Valaki biztos kiszámolja nekünk, erre én is kíváncsi vagyok :D
2017. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Az 1-es válaszoló - feltehetően - a kérdés morbidságára, azaz torz, beteges hajlamúságára valamint veszélyességére kívánta a figyelmet felhívni.

Szerintem is ijesztő ezt a kérdést így föltenni.

A Kérdező - feltehetően és remélhetőleg - rosszul, helytelenül fogalmazta meg azt, amire a természettudományos kíváncsisága ösztökélte.

2017. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Te a villámokra gondoltál (kulcsszavak).

Egy villám mondjuk 25-30 m átmérőjű, kb. 600 m2-es területen megöl, vagy elkábít. A Balaton 600 km2, tehát 1 millió villám kellene. :D

Egy villám átlagos energiája 500 MJ.

[link]

Persze a Balaton középső részén, 90%-án nem fürdik senki, - a Balaton-átúszás meg hasonlók kivételével, - csak pár csónak.

Azonban nagyságrendekkel kevesebb villamos energia is elégséges, ha egy csónakkal, sokkolóval (+akku) körbejárod a Balcsit. :D

2017. aug. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, szerintem egy c betűt kihagytál.
2017. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zimonyi attila válasza:
100%

A dolog rendkívül egyszerű! Egyszerű kísérlettel, közelítőleg magad is meghatározhatod. Megméred a fürdőkádad méreteit, meghatározod a köbtartalmát. Ezzel a számmal elosztod a Balaton köbtartalmát és kapsz egy viszonyszámot, hányszor nagyobb a Balaton a fürdőkádadnál.

És most jön a lényeg!! Feljegyzed a villanyóra állását, teletöltöd a kádat vízzel, belefekszel és betolod a kádba a 220-at, amikor kinyiffantál, megnézed, hogy mennyi teljesítményt használtál fel, a viszonyszámmal megszorzod és máris tudni fogod a választ. Ne felejtsd el légyszi megírni majd a teljesítményt, mert én is kíváncsi vagyok rá..........

2017. aug. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, a kulcsszavak! (ld. a #4-es hozzászólását, aki a villámok kulcsszóról ír..)

A kulcsszavakban azonban benne találjuk ezt a szót is, hogy 'gyilkosság'.

:-(

2017. aug. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Valami bajod van a strandolókkal?
2017. aug. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva millió tényezőtől függ a dolog.


Kezdjük azzal, hogy nem mindegy egyen vagy váltó áram. A váltó izomgörcsöt okoz például (az izom megprobálja követni a polusváltásokat és ezt csak rövid ideig tudja, utána görcs) ami uszoknál elég nagy gond lehet. Egyenáram érdekessége a vízbontás, ált isk kémia a durranogáz és az emberi szervezetben is hasonlóan a víz szétbomlik a két elemére, buborékos lesz a vér és azt hiszem ez a keszon betegség.


Egy helyen nem lehetne az elektrodákat a vízbe tenni, hiszen ekkora energiánál ott a víz azonnal elpárologna, szóval sok helyen és egyszerre kellene akcióba lépni. Ráadásul tényleg akkora energia mennyiségről beszélünk hogy már normálformát kell használni hozzá, így szerencsére kivitelezhetetlen. Szóval ha valaki abban reménykedik hogy bedobja a bedugott vasalót a Balatonba és a szomszédokat kinyírja vele, akkor azt el kell szomorítanom, nem fog összejönni!

2017. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mar_kitiltottak válasza:
Attól függ hány ember fürdik éppen.
2017. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!