Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek Stephen Hawking...

Szerintetek Stephen Hawking egy túlértékelt tudós?

Figyelt kérdés
Csak a bestsellere miatt lett ilyen népszerű és pop kulturális személy?

2017. aug. 19. 19:07
1 2
 11/19 dq ***** válasza:
100%

#5: "Mindenesetre ha a szakmabelieket megkérdeznék, hogy kit tartanak napjaink legjobb fizikusainak, és megnéznénk az első teszem azt, öt helyezettet"


Miért, ki napjaink legjobb 5 fizikusa?

2017. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mojjo ***** válasza:
100%
@11: Nem vagyok szakmabeli, de ha már engem kérdeztél: Edward Witten értelemszerűen az első hely környékén. Murray Gell-Mann, élő legenda, nem hiányozhat. Juan Martin Maldacena szintén nem kihagyható. Ők biztosak. A többi helyre jöhet Leonard Susskin, Alan Guth, Gerard t'Hooft (remélem jól írtam), vagy alár Lisa Randall, Frank Wilczek, Yoichiro Nambu, Freeman Dyson és még biztos sokan mások is. Nem látom, hogy Hawking akár a top10-be beleférne.
2017. aug. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hawking szerintem annak (is) köszönheti a sikerét, ami egyben a keresztje is: hogy testét tekintve gyakorlatilag magatehetetlen. Mivel egész nap semmit sem tud önállóan csinálni, így irdatlan sok ideje marad gondolkodni, elmélkedni, és a technológiának köszönhetően már lejegyzetelni is azt, amit kigondol, és számítógépet irányítani, használni. Jó koponya, nagy koponya - de az ő erősségét részben az is adja, hogy kvázi kétszer annyi ideje van molyolni a dolgokon, mint más kutatóknak, mondjuk úgy: tudósoknak. Így még ha csak fele olyan jó képességű is, mint a többiek, akkor is tudja hozni azt a szintet, amit ők.


Mindezek mellett nagyon tisztelem és becsülöm a kisöreget, az emberek kb. 99%-a depresszióba süllyedne, ha olyan sorsra jutna, mint Hawking. Ő viszont - akár a tudományos élet egyik celebje, akár nem - képes volt ezen túllépni, és inkább olyan dolognak szentelnie az életét, ami érdekelte, és még jó is tud(ott) lenni benne.

2017. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenesetre ha a szakmabelieket megkérdeznék... "


Ez pár éve megtörtént (széleskörű felmérés volt) , és Hawking nem került be a top 10-be.

2017. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Mojjo ***** válasza:
@14: hehe, sejtettem :) Esetleg tudsz adni hivatkozást? Kíváncsi lennék, hogy mennyire egyezik a lista az enyémmel, amit a #12-ben írtam.
2017. aug. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 sajnos több éve (~10) olvastam, és nem biztos, hogy internetes cikkben. Csak az maradt meg belőle (mert jót szórakoztam rajta), hogy SH nincs a listán.
2017. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 samsapiol válasza:
70%
Olvasd el a könyveit és akkor meglátod mennyire "túlértékelt". Stephen Hawking egy nagyszerű tudós, és ha hypeolva is van, inkább olyan emberek legyen hypeolva akik le is tettek valamit az asztalra, mint ezek a "celebek" és "popsztárok ". Én csak becsülni tudom azt a rengeteg időt és munkát, amit a tudományba fektet, annak ellenére hogy fizikailag körülbelül semmire sem képes.
2017. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

[link]

Van benne sok igazsag.

A media futatja ... de vannak nala sokkal nagyob fizikusok. En nem nezem le ot de azert amit irnak itt a cikben sok minden igaz.

2017. okt. 11. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

NEM NEM és NEM

korunk egyik legkiemelkedobb tudosa volt/es moatis az .nincs tulertekelve csak egyedi volt .

Rettentő nagy koponya es bator es jo humorerzekkel megaldott teremtmeny volt aki csodalatos elmejevel mindenkit elvarazsolt RIP STEPHEN HAWKING

2018. szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!