Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az év bármelyik szakában...

Az év bármelyik szakában lehet látni akár egy-egy hullócsillagot, vagy ez függ az évszakoktól is?

Figyelt kérdés
Itt az alkalmi hullócsillagokra gondolok, nem olya periodikusan jelentkezőkre, mint a Perseidák.

2017. aug. 19. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal ősszel is látok , de nyáron többet meg sűrűbben .
2017. aug. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam már ősszel pár éve, de akkor alapból olyan helyen voltam ami távol volt a nagy és ipar városoktól és persze a légszennyezés is minimális volt, illetve fény szennyezés sem igazán volt ami miatt alapból több csillagot láttam mint megszoktam, szinte sűrűn volt minden, és akkor volt hogy láttam egy hullócsillagot. Állítólag akkor érdemes kívánni amikor nem annyira jellemző mint most nyáron, mert ha ritka akkor jobban bejön, kívántam, nem vált valóra :)
2017. aug. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TR75 ***** válasza:
100%
Bármelyik éjjel lehetséges. Ősztől tavaszig talán többet látni, egyrészt, mert az éjszakák hosszabbodnak, másrészt hidegebbek, és tisztább a levegő (a csillagok is jobban látszanak).
2017. aug. 20. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A levegő tisztasága és az égbolt láthatósága mifelénk nem gond, úgy is vidéken élek, így minden este jól látni az égboltot.
2017. aug. 20. 07:30
 6/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Mindig lehet látni ha tiszta és felhőtlen (kevéssé felhős az égbolt).

Vannak olyan időszakok évente ahol megnő ennek az esélye mert "záporoznak" ránk a hullócsillagok.

2017. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb szeptember 1-én próbálkozhatsz jó eséllyel, bár a Hold egy darabig túlragyogja majd a halványabbakat.


09.01-én ÉK-i irányba tekints.


További időpontok:

[link]

2017. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!