Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az anyag véges vagy végtelen...

Az anyag véges vagy végtelen szerkezetű?

Figyelt kérdés
Ha végtelen, akkor olyan lehet, mint egy fraktál (persze csak átvitt értelemben)?

2017. szept. 9. 20:56
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
92%

" Ajaj! Most Max Planck forog a sírjában! :D Nem beszélve Niels Bohr-ról! Ezek szerint ők is ezotérikusak voltak? Csak nem tudtak róla?"


Hogy mi van? Nem tudom összerakni, hogy ennek mégis mi értelme van. Mondtam én olyat, hogy Plack vagy Bohr ezotérikusok voltak? Szerintem nem csak nem mondtam ilyet, de nem mondtam semmi olyasmit, aminek bármilyen interpretációja utalhat bármire, ami hasonló ehhez. WTF?


"Egyébként ha már a témánál vagyunk, ha annyira okos vagy, akkor mondd már meg"


?????

Ez nem egy kvíz.


"Mi a sötét energia, hol van a sötét energia? Mi a sötét anyag, és hol van a sötét anyag?"


Fogalmam sincs. És tudtommal senki más se tudja.


"Az atommag rezeg. De mi rezegteti?"


Ez az alapállapota. Nem kell semmilyen erőnek hatnia egy anyagra, hogy az alapállapotában létezzen.


"Csak megjegyzem: ez mind az új kvantumfizika kutatás területébe tartozik, és nem az ezotéria körébe"


Az elemi részecskék mozgása valóban a kvantumfizika területe. De nem ezzel vitatkozunk, hanem azzal, hogy szerinted az anyag energiából áll, ami egyenlő a rezgéssel. Mert ez a kijelentés teljesen értelmetlen. Teljesen különböző jellegű dolgokat tesz egyenlővé. A színek hőmérsékletből állnak, és a hőmérséklet valójában csak sejt osztódás. Kb. ilyen jellegű dolgokat mondasz.

2017. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Duenna ***** válasza:
0%
20-as Kérdező! Nem válaszoltatok a 14-es kérdéseimre! Mert nem tudjátok a választ? :D
2017. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Duenna!

Kértünk már, hogy NE írj ide!

2017. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Duenna ***** válasza:
0%
Okosodjatok még egy kicsit! Na pá!
2017. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell ehhez semmi okosság.

[link]


Pá-pá!

2017. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Mojjo ***** válasza:
89%

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján én azt látom, hogy egyrészt felesleges, másrészt kifejezetten kontraproduktív a Duenna-féle, magukst fizikusnak képzelő téveszmés emberekkel vitatkozni, az agymenéseikre érdemben reagálni. Ezzel csak teret és lehetősét adunk arra, hogy szépen továbbfűzzék a zagyvaságaikat, még mélyebben és mélyebben belemerülve, amire aztán megint reagálhatnánk érdemben, amire megint továbbfűzné. A vége az, hogy rettenetes időt és energiát fordít a vitára az ember, ami sehova nem vezet, és csak annyi az eredménye, hogy tele van még egy topic az adott félhibbant kamufizikus hülyeségével. Szóval súlyosbítjuk ezzel azt, ami amúgy is...


Amit én megoldásnak látok, az az, hogy nyílvánosan körberöhögjük, egyértelműsítve, hogy egy téveszmés ember tévedt ide, nehogy valaki egy betűt is elhiggyen a szavaiból. Ezek után csak akkor megyünk bele az állításai cincálásába, ha valós, őszinte igény van erre valaki részéről - pl valaki megkérdezi, hogy mi is az az energia.

Esetleg a körberöhögés közben a releváns wiki cikkeket, vagy más hivatkozásokat be lehet tenni, hogy félénkebb olvasók is lássák, akik nem kérdeznének.


Persze csak szerintem ez a jó út. De nem látom, hogy máshogy hatásosan kezelhető lenne a gond.

2017. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és továbbra is hiányolom az energia = rezgés (Hz-ben) összefüggés igazolását. Persze attól félek, hogy ezt az űrt csupán arroganciával tudnád kitölteni.
2017. szept. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
65%

Pl az üzemeltetők is reagálhatnának, és végre kitörölhetnék azt a zagyvaságit, amit Duenna idelökött.

Elsőre.

Aztán, ha még kétszer visszaírja, akkor őt is.

Vagy ki lehetne tiltani őt a tudományokból. Boldogítsa az ezotériát, ott még elmegy, szódával.

2017. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Na jó, adjunk választ, ami Duenna kollégának is megfelel.

Arra nincs semmi bizonyíték, hogy a fény fotonokból áll (sőt hullámtermészete sem bizonyított, csak ezt a diktatórikus alapokon nyugvó "tudomány" eltitkolja!!44!4!).

Sok a hülye... az energia valóban rezgés, mert Isten a természetben feloldott energia, ő adja az Univerzum belső rezgését is -> energia=egyenlő rezgés. Amúgy ez alapján evolúció sincs, mert Duenna nem a majmoktól származik és az élet keletkezését sem tudja megmagyarázni + a termodinamika II. főtétele is ellehetetleníti az evolúciót. De visszatérve... A kvantummechanika szerint a lélek halhatatlan, mert egy dolog, két helyen is tud lenni egyszerre, azaz a lélek tovább él egy parallel univerzumban.

Várom a cáfolatot, aki okosabbnak érzi magát Einstein-nél!!44négy!

Még hogy kontraproduktív az oldal... ja, mert azzá teszitek!

2017. szept. 10. 13:56
 30/34 Mojjo ***** válasza:
81%
@28: Nem biztos, hogy annyira egyszerű kérdés az, hogy az ilyen jellegű cenzúra az üzemeltető részéről jó ötlet lenne-e. De mivel jól láthatóan amúgy sem történik meg, nekünk, a fórumozóknak kell ezeket a szituációkat kezelni valahogy.
2017. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!