Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikakísérlethez kellene egy...

Fizikakísérlethez kellene egy RC autó, mi lenne a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés

Röviden az lenne a kísérlet lényege, hogy fel kéne az autót tuningolni fizikai szempontból (aerodinamika, súlypont stb), és ehhez nem tudom mi lenne a legmegfelelőbb.

Nagyjából egy all-terrain buggy-szerűségre gondoltam amin van mit fejleszteni, tágabb variációban kaphatóak rá kerekek, gumik stb.

Ha tudtok ilyen modelről kérlek linkeljétek be. Előre is köszi :)



2017. szept. 11. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Milyen árkategóriára gondoltál?
2017. szept. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Mármint egy személyautót szeretnél tuningolni, és ezt akarod kikísérletezni egy kicsin?
2017. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
66%

Tényleg kéne árhatár, vannak állati jók, persze vagyonért.


De én azt mondom, éppen valamelyik NEM legjobbat kéne választani.

A legjobbakban éppen hogy kemény mérnöki munka bújik már benne, hogy a legjobbak közt legyenek, azon már házilag nem igazán van mit javítani.


Egy olcsó alsó-közép kategóriás feljavításra jobb alap.

2017. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Drága kísérlet lesz. :)

buggy-n nem igazán számít az aerodinamika, mert túl hosszú a rugóút. A súlypont és a nyomtáv szélessége minden, ami miatt képes stabilan kanyarodni nagy sebesség mellett. Pl egy monster truck a magasabb súlypont, nagyobb kerekek miatt csak bukdácsol, felborul, nagyon instabil. Nem tudom mi lenne a kísérlet célja, így nem is tudnék mit ajánlani.

2017. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jogos, tényleg nem a legjobbat kéne megvenni, csak azt nem akarom, hogy technikai problémákkal kelljen küzködjek.

Alkategóriákkal nem nagyon vagyok tisztában, ez a problémám :D

Szóval összetett kísérlet lenne, a legfontosabb az egy kis gyorsulás-növelés lenne, gyakorlatilag h mondjuk 50 métert valamivel hamarabb tegyen meg, ezen kívül kitérnék még jeges útra (ha lesz idén), vizesre mindenképp, kanyarodás stabilitása, emelkedő, stb

Keret van rá, legutóbb amikor néztem autókat, akkor 160-ért találtam a legdrágábbat, szóval ha muszáj, végül is belefér, bár én se bánom, hha olcsóbb :D

2017. szept. 13. 07:42
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Modellautók légellenállásos tesztekre alkalmatlanok. Miután arányaiban átszámolva minden kilogrammra három-ötször nagyobb motorerő jut, mint egy átlagos személyautónál. A leggyorsabb autóm összkerékhajtással 4 centi széles, 5.5 cm átmérőjű szivacs kerekeken ment, 65 fokra előmelegítve, tapadásnövelővel, tisztított aszfalton, és így értem el vele 117 km/h-t. De ez még lassúnak számít, egy pancar bőven megy 200 km/h felett. Pontos fizikai modellhez ezek alkalmatlanok. Már csak azért is, mert messze nem úgy reagál gázadásra, fékezésre mint egy igazi. A ~3 kg súlya mellé kemény gumikerekeket használok, a féktávom 50es tempóról aszfalton kb 30 méter
2017. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

(véletlen elküldtem)

Szóval 30-50 méter a féktávom. Egy három kilós autó, ötvenes tempóról. Azért mert egyből satuzza a kerekeket, abs nincs benne, szóval sokára áll meg.

Elektromotor azonnal gyorsul.

Nitrós eőször fuldoklik aztán hirtelen pörög fel. Benzinest meg max 1/5 méretben találsz, de azok sem erre valók. Pontosan mire kellene a kísérlet?

2017. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jeges úttal semmit nem tudsz csinálni, hamarabb kapar el mint a nagy autó. Stabilitás pedig autófüggő, egy 1/8 truggyt pl lehetetlen felborítani, mert olyan széles, amilyen hosszú, és full alu alváza van. Hamarabb kapar el, minthogy emelje az elejét. Gyorsulásban nem számít nagyon a tuning, motort kell benme cserélni és kész. Nekem volt olyan offroad ami helyből tetőre rakta magát, ha hirtelen +30% gázt kapott.
2017. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!