Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az újhold az a nap, amikor...

Az újhold az a nap, amikor nincs hold (vagyis nem látszik), vagy az, amikor már látszik, és el kezd növekedni?

Figyelt kérdés
Most pl. 20.-án volt az a nap, amikor nem volt hold. Akkor az újhold 7. napja az 26.-án van, vagy 27.-én?

2017. szept. 21. 18:12
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:

Amikor még nem létszik és új hold kezdődik. A holdfázisok a következők: újhold, első negyed, telihold, utolsó negyed.


Ezen a képen látszik bár az árnyék kontrasztja elég gyenge.

[link]

2017. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:

Így áttekinthetőbb lenne:

[link]

2017. szept. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom, a 7. nem volt éppen jó példa, mert az első negyed is egyben, vagy félhold (nem tudom ez mennyire használatos?), de a akkor (idézőjelesen) "az újhold 7. napja", ugye 26.?
2017. szept. 21. 19:25
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
A 3. ábra az első negyed, a 7. pedig az utolsó negyed. Ha megnézzük az alsó képeket ott a látható szemszögből vannak képek, az első negyed és az utolsó negyed pont a Hold másik oldalán világos.
2017. szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

Vagyis a kérdésed első felében van a válasz.


"Az újhold az a nap, amikor nincs hold (vagyis nem látszik)"


Pontosabban:

"Az újhold az a nap, amikor nem látszik"

2017. szept. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!