Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » SkyWatcher Flex 300/1500...

SkyWatcher Flex 300/1500 Tudnátok nekem használati tapasztalatokat megosztani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mindig is érdekelt a csillagászat, de csak olvasgattam róla mindig, mikor egyszer hozzam került egy 4x32-es binokular. Es megnéztem vele a Holdat. Mar ez a ici pici távcső olyan élményt nyújtott nekem hogy arcomra ragadt a vigyor. Évekkel ezelőtt bele kezdtem a vadaszatba es vadászati eszközként vettem egy 9x63-as binokularis kereső tavcsovet. Nagyon sokszor kaptam magam azon hogy ejszaka a lesen ülve a holdat bámulom vadászat helyett. Ekkor jött a felismerés hogyha egy sima kereső távcsővel ekkora élményt nyújt nekem a Hold vizsgálata, akkor Miert ne fektethetnek be egy csillagász tavcsobe. Akkor mar nem csak a holdat tudnám vizsgalgatni hanem tavolabbi bolygókat esetleg galaxisokat. Elkezdtem nézelődni a neten utána jártam a különböző típusoknak, es összességében arra jutottam hogy egy dobson típusú reflektort szeretnek magamnak. Kinéztem a SkyWatcher Flex 300/1500 reflektorjat de igazából nem találtam tulajdonosi véleményt róla. Így itt szeretnem feltenni azt a kérdésemet hogy akinek ilyen van kérem ossza meg velem minden észrevételét tapasztalatát. Előre is köszönöm hogy végigolvastatok a kicsit hosszúra sikeredett írásomat es a válaszokat is köszönöm :)



#csillagászat #teleszkóp #Dobson #SkyWatcher Flex 300/1500
2017. okt. 24. 23:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet hogy nem fogsz választ kapni itt. Érdekes módon ami csillagászattal kapcsolatos, azon belül is távcsövekkel, teleszkópokkal, átalakítók, stb. nem kapunk választ. Mindenki elhajt a két nagy távcső bolthoz, hogy ott érdeklődjünk. Nyilván olyan kérdésem lenne, ami nekik nem tetsző lenne mivel nagyrészt nem kell tőlük vásárolnom ahhoz, hogy kivitelezzem az ötletemet... Amennyit olvastam a teleszkópokról, ez már elég komoly eszköz. 30 cm-es átmérőjű tükör, 1500mm fókusztávolság, sok fényt gyűjt be és messzire lát. Azt mondja a fáma, hogy bolygózni minél hosszabb fókusztáv kell, míg mélyegezni inkább nagylátószögű okulár, kisebb fókusztáv. Pl. ez a dobsonian féle tükrös teleszkóp egy 10mm-es okulárral 150x-es nagyítást, ad, míg 25-össel 60x-ost.

Jó alternatíva lehet mindkettőre. De ezt mint informált laikus mondom.

2017. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!