Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehet valahol nézni, hogy...

Meg lehet valahol nézni, hogy melyik faj kb. mióta létezik maihoz hasonló formájában és, hogy mik lehettek az ősei?

Figyelt kérdés

Ha az emberről olvasok, ott általában le szokták írni a nagyon közeli felmenőket is.

De pl. ha orkákról vagy oroszlánokról lennék kíváncsi erre, akkor nem tudom, hogy visszamenőleg meddig találták már meg a maradványaikat.



2017. okt. 25. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan weboldal, adatbázis, ami a kérdésednek megfelelően összegyűjti ezeket az adatokat. A legjobb, amit tanácsolni tudok, hogy a fajok angol nyelvű wikipédia oldalán megnézed a faj evolúciójával foglalkozó bekezdéseket... az sem teljesen fedi le amit szeretnél, de ennél bővebb információt csak szakcikkekből, vagy kifejezetten a fajjal foglalkozó ismeretterjesztő könyvekből, weboldalakról szerezhetsz.
2017. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Nagyon sok fajnak megvan a családfája fosszíliákban, az orka pl. ilyen, vannak leletek a szárazföldi ősről is.

Most igazán az a kérdés, mire mondod te, hogy még hasonló.

Mert ahogy megyünk vissza korban, egyre kevésbé hasonló. De megvan minden fejlődési lépcső.

2017. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Engem nem a szárazföldi ős érdekel, az már messze van. Hanem úgy értem mint pl. a homo sapiensnek a homo erectus. Vagy ahol szinte már el sem lehet különíteni, hogy nem ugyanarról a fajról van szó.


Az orkáknál pl. találtam egy olyat, hogy orcinus citoniensis, ami sokkal kisebbre nőtt, mint a mai orkák.

[link]

Az angol wiki tényleg többet ír.

2017. okt. 25. 15:23
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem jó példa, amit találtál, ez elég közeli rokon ős.
2017. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!