Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Soros rezgőkör rezonancia...

Soros rezgőkör rezonancia frekvenciája miért kisebb nagyobb áramköri ellenállás esetén?

Figyelt kérdés
2017. okt. 25. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Fizikai képre volnál kivi, vagy elég az válasznak, hogy ez a differenciálegyenlet megoldásából (bizonyos paraméter-tartomány mellett) következik? És amúgy az, aki érintőlegesen tárgyalja, megelégszik annyival, hogy a csökkenés a legtöbb esetben nem jelentős.
2017. okt. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Inkább a "fizikaibb" válaszra lennék kíváncsi, hogy ennek mi áll a hátterében.


Képletben én is láttam, értem is, hogy ez miért befolyásolja a végső rezonanciát.

2017. okt. 25. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

nem tudom, hogy kaptál-e már levelet, de abban minden le van írva a soros-tervről:


"Soros az áltudományok fegyverét igyekszik bevetni a brüsszeli bürokraták megvezetése céljából. >>...nagyobb áramköri ellenállás esetén a rezgőkör rezonancia frekvenciám kisebb. Ennek célja, hogy Európa vonzóbb emigrációs célpont legyen a közel-keleti népcsoportok számára...<< (Nonexisting Nature, 2015.10.25.) A helyzet súlyosságára hívja fel a figyelmet, hogy brit tudósok ebben az évben kezdték meg kísérleteiket az Európai Parlamentben annak ellenére, hogy 2016-ban az Egyesült Királyság népe eddig nem látott együttműködéssel az EU-ból való kilépés mellett tette le a voksát."

2017. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugye ha nagyobb az ellenállás, akkor nehezebben mennek ide-oda az elektronok. Hasonlóan, minthogy szárazon gyorsan tudod szedni a lábad, de ha derékig gázolsz a vízben, akkor a nagyobb ellenállás miatt a lépéseid frekvenciája csökkenni fog.
2017. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Izé. Bocsi, hogy beleugatok, de anno hiradósnak tanultam.

Nekem még azt tanították, hogy a rezgőkörök frekvenciája NEM FÜGG az ohmos ellenállástól.

Nincs is nagyon benne a képletében ugye.

A JÓSÁGA (sávszélessége) az ami változik az ohmos ellenállás változásával.

2017. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
Első gondolatom nekem is az volt, hogy maximum az amplitúdót befolyásolhatja. Bár most elmorfondíroztam a kondi töltés-kisütés cikluson. Szerintem frekvenciába csak az szólhat bele, ha van ohmos ellenállásunk a kondival sorba kötve.
2017. okt. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyi hozzátartozik, amitm ondjuk én beleértettem a kérdésbe, és így a válaszomba is, hogy ez a jelenség a szabad rezgéseknél van.

Amúgy itt

[link]

a 10. sz. egyenlet

2017. okt. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!