Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik Ausztria legmagasabb...

Melyik Ausztria legmagasabb átlaghőmérsékletű pontja, települése, régiója? Téli legmagasabb hőmérséklet is különösen érdekel!

Figyelt kérdés
Karintia van legdélebben,de ahogy láttam többször Klagenfurtban van mégis a leghidegebb!

2017. nov. 2. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Legmagasabb éves átlaghőmérséklet:

11,4 °C (Bécs belváros)

Legmagasabb éves átlaghőmérséklet Bécsen kívül:

10,1 °C (Nezsider [Neusiedl] a Fertő-tó partján)


Legmagasabb januári átlaghőmérséklet:

1,2 °C (Bécs belváros)

Legmagasabb éves átlaghőmérséklet Bécsen kívül:

0,6 °C (Bregenz, ahol télen melegít a Boden-tó víztömege)

2017. nov. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*korrekció:

Legmagasabb JANUÁRI átlaghőmérséklet Bécsen kívül:

0,6 °C (Bregenz, ahol télen melegít a Boden-tó víztömege)

2017. nov. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi,hol láttad ezt? Van valahol sorrend is?Ahol látni több infot a legmagasabb értékek után is?
2017. nov. 3. 07:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Sorba rendezett listát nem tudok, de az osztrák meteorológiai szolgálat oldalát elég hosszasan lehet böngészni, ha tudsz németül. Itt pl. a Daten fül alatt egy térképről kiválaszthatod, melyik állomás adatai érdekelnek (1971-2000-es átlagok):

[link]


Viszont most nézem, hogy szöveges formában fent vannak a frissebb, 1981-2010-es átlagok is:

[link]

Szedd le a Lufttemperatur-t és másold be mondjuk Excelbe, ott elég könnyű áttekinteni az adatokat. Ahogy nézem, Nezsider éves középhőmérséklete 10,7 °C-ra nőtt, Bregenz januári középhőmérséklete viszont egy picit lejjebb ment, +0,4 °C-ra. Viszont nem találom benne Bécs Innere Stadt állomást.


Viszont a meteorológiai szolgálat oldalán nem nagyon találtam térképet (vagy csak nem kerestem elég alaposan). A német wikipediáról januári középhőmérséklet:

[link]

júliusi középhőmérséklet:

[link]

Itt pedig az éves középhőmérséklet:

[link]

(mindhárom térkép az 1971-2000-es átlagokat ábrázolja)

2017. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat.Karintia nagyon hideg télen,nem is gondoltam volna,hidegebb jóval mint a magyar világ,oda nem költözünk,fázos vagyok, illetve ott például a gazdasági helyzet is rosszabb mint más tartományokban.
2018. márc. 17. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!