Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A forrasztópisztolyban a...

A forrasztópisztolyban a transzformátor mit csinál? Lecsökkenti feszültséget? Az áramot? Ha igen kb hány voltra és hány amperre csökkenti? Mitől tud forrosodni a drótja? Kis feszültség nagy áram?

Figyelt kérdés
A melegedés mindig a nagy áramtól van, nem pedig a nagy feszültségtől?
2017. nov. 6. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A feszultseget csokkenti, hogy ne razzon meg akkor se ha hozzanyulsz a femreszhez, az aramerosseget meg noveli, hogy gyorsan felfutse a hegyet. Ezzel kb. az osszes kerdesedre valaszoltam is...
2017. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi.Kb hány volt és hány amper megy át a drótján?
2017. nov. 6. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:

A transzformátornak van még egy fontos szerepe, elválasztás a hálózattól. Ha közvetlen, galvanikus kapcsolat lenne a hálozattal, nagyon könnyen - akár halálos - áramütést okozhatna.


+ + + + + + + + + + + +

Hegyet cseréltem, mikor eszembe jutott a problémád. Megmértem az én készülékemet. Üresjáratban U0 = 0,35V , terhelten Ut = 0,26V.

2017. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!