Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha van egy klímám ami 6...

Ha van egy klímám ami 6 ampert vesz fel 220 volton és 3.5 kilowattos a max teljesítménye, akkor ezt a klímát milyen akkumulátorokról lehetne üzemeltetni és mennyi ideig full töltöttség esetén? Napelemes rendszer kiépítésén gondolkodom.

Figyelt kérdés
2017. nov. 10. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

4kVA.

Max. 1 óra, vadonatúj akksival.

2017. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
akkor ez felejtős :(
2017. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Neked ez miért is felejtős? :D Mellesleg azért gondolkodom akkumulátorban, mert a hálózatba visszatéplálós rendszerhez mindenféle engedély kell, így meg ha én rakom össze a napelemeket inverterrel, töltővel, és akksival, sokkal olcsóbban megúszhatom a rendszert, vagyis eddig ezt hittem.
2017. nov. 10. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:

A klíma tipikusan egy olyan rendszer, aminek nem kell minden másodpercben futnia.

Nincs olyan készülék, amelyik, ha nincs elég energia, visszavesz a teljesítményből?

Vagy eleve napelemhez illesztett típus?

Ennek lenne érdemes utánamenni.

2017. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Neked ez miért is felejtős? :D Mellesleg azért gondolkodom akkumulátorban, mert a hálózatba visszatéplálós rendszerhez mindenféle engedély kell, így meg ha én rakom össze a napelemeket inverterrel, töltővel, és akksival, sokkal olcsóbban megúszhatom a rendszert, vagyis eddig ezt hittem."


Igen, Ez a gond a napenergiával és a szél energiával is. A gyűjtött energia nem egyenletes, nehezen kiszámítható és az akkumulátor technológia még nem készült fel erre. Drágák, kicsi a kapacitásuk és a élettartamuk alatt folyamatosan romlik a hatékonyságuk.


Van aki arra vár, hogy feltalálják a nagy energiájú szuperkondenzátorokat és akkor az autóipar is nagyot lépne.

2017. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Klímával, ha hűteni akarsz, az az ideális, ha akkor hűt, amikor süt a Nap, nem? Tökéletes összeállítás.

Csak egy kis akku kell neki, és egy szabályozó, rákötve a töltöttség jelzésére.

Ha már eléggé kimerült az akksi, lekapcsol.

2017. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom a 6 amperből, hogy a kérdésbeli 3,5 kW az nem az igényelt villamos teljesítmény, hanem a hűtőteljesítmény...
2017. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. válaszoló, azért azt tudod, hogy rendkivül nagy hülyeséget írtál le (majdnem más szót használtam, de azt itt nem lehet). Csak akkumulátor kérdése, de ebben a mérettartomáynban majdnem "korlátlan" mennyiségű akksit be lehet pakolni. Láttam már 150kWh-os akkutelepet összerakva, és az még nem is egy extrém jószág, négy kétajtós mezős szekrénybe befért. Itt a kérdező klímája kb. 1,2 kW-ot fogyaszt, azt egy ilyen akksi telep kicsit több mint 100 órán keresztül el tudná látni. A kérdés inkább az, hogy ért-e annyira a kérdező ehhez, hogy ezt végigméretezi (az ilyen méretű akksi telepeknél már azért kell érteni hozzá), illetve mennyire lesz neki gazdaságos.

Kicsit megfordítva ha 24 órában akarja használni a klímáját:

1./ feltételezzük, hogy nyáron 12-16 órát van fent a nap (tavaszi napfordulótól - őszi napfordulóig, a csúcs szent ivánkor idén 16 óra volt /napkelte 04:45, napnyugta 20:45). Ebben az időtartományban nem fog végig működni, vegyünk egy kis felhőket, meg a kapitány életkorát, és korrigáljuk a heti lottószámok szorzat összegével, akkor én úgy méreteznék, hogy 4 órát töltjük az akksikat, 20 órát fogyasztjuk. És tegyük fel, hogy a klíma folyamatosan fogyaszt (ez sem teljesen igaz, de a worst case-re tervezünk, fenti adatokkal kerekítve 1,3kW-ot). 24 óra alatt a fenti klíma kb. 32kWh energiát fog elfogyasztani. Ezt 4 órán keresztül a napelemből, 20 órát akksiból. Ehhez kb. 29kWh-nyi akksi kell, amit 4 óra alatt tölt fel. Ehhez a napelem teljesítményének a./ csak az akksi töltése 7,2 kW, b./ plusz a klíma 1,3kW-ja kb. 8,5kW-nak kell lennie (hiszen töltés közben is kell a klímának mennie). Az akkutelep 29kWh-snak kell lennie (ez nem is egy nagyon elszállt akksi telep, ezt még simán meg lehet építeni). Ma sok helyen használnak már 220V körüli DC busz feszültséget UPS-ekben is, ha egy ma korszerűnek számító és erre kitalált 36V-os akksit nézek akkor ha 6-ot kötünk sorba akkor 216V-ot kapunk, amiről kényelmesen el tud üzemelni egy ilyen inverter. 29kWh/6 -> egy telep kapacításánák 4,8kWh -> 5kWh (veszteségek) kell lennie, ez 140Ah-s akkumulátort jelent. Egy nagyjából erre a célre fejlesztett akkumulátor gyártó pl. a Valence az adatlapja szerint most egy 36V-os akksija 1,7kWh-s így a szükséges kapacítás 3 db. párhuzamos stringgel megoldható, azaz nem is kell olyan sok akksi 6x3=18 db. Ezt kényelmesen be lehet szerelni 600 mm széles 500 mm mély 1000 mm magas elosztóba (nagyjából egy ruhás szekrénynyi a szerkezet). Tehát műszakilag nem is egy nagyon bonyolult a szerkezet. Az ár az egy más kérdés, hogy megéri-e.

2017. nov. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!