Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Párhuzamos/alternatív dimenzió...

Párhuzamos/alternatív dimenziók/valóságok/realitások? Mi az értelmezésbeli különbség?

Figyelt kérdés

2017. nov. 11. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdésed.

Szerintem alapvetően semmi, annyira nem tudunk még semmit ezekről.

2017. nov. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Párhuzamos meg az alternatív dimenziók-vagy valóságok nekem ugyan az. A realitások, hát az nekem kicsit másféle szó, én azt itt nem használnám; mert azt mondatba pl úgy raknám bele, hogy " A realitások talaján maradva..." szóval amikor nem rugaszkodunk el a valóságtól, azoktól, amiket ma már biztosra tudunk, hogy úgy van, és általánosan elfogadott, nem megkérdőjelezett. Szóval a realitás az nekem kicsit másfajta témakörben használatos kifejezés, másik fajta szövegkörnyezetekben működik, én ide ezt konkrétan nem kapcsolnám.

A párhuzamos az, hogy kettő vagy több irányban is történik a létezés, kettő vagy több irányban is folyik , két szálon fut a valóság; pl létezhetnek olyan személyek is, akik alteregói egymásnak, de ez nem is "szükségszerű/ értelemszerű"; szóval ez sem lényeges, hogy legyenek alteregói az embernek, mert nem feltétlenül vannak. Az alternatívat inkább kicsit a jövőre nézve közelíteném meg, tehát, amiben még nem vagyunk benne, pl még most itt a jelenben egy választás előtt áll egy adott dimenzióban már tutira létező ember. És akkor ő lát maga előtt mondjuk például két alternatívát, két választási lehetőséget a jövőre nézve. Na most ezt egy kicsit még a poén /hecc kedvéért még egy kicsit csűröm-csavarom; hogy szóval létezhet olyan alternatíva is, ahol az az adott ember majd csak mondjuk 10 év múlva fog megszületni, mert az még a jövő, arra még nincsen konkrét, stabil belátásunk. Mivel a jövőbe nem látunk, így nem tudjuk pontosan, hogyan fog alakulni, hogy egyáltalán megszületik-e az az ember pl, még arra sem. Vagy hogy majd pont ugyanúgy dönt , ahogy mi szeretnénk, ahogy mi elvárnánk tőle. Pl hogyha királyi családba születik, de pl nem akar uralkodó lenni, és akkor pl van választása eldönteni, és még a jövőre nézve nem tudjuk, hogy akar-e majd ő is királyi trónra lépni. A valóság pedig az már van. Ahol valami való, valós, akkor az már úgy, abban a formában létezik. A realitásokhoz még; pl valami nagyon elrugaszkodott ötlet, hogy pl. Tudosósok ki akarnak vitelezni mondjuk maguknak "megszázszorosítani" egy görögdinnyét. Mondjuk pl tegyük fel, tudnak is sokszorosítani, de ezzel az eljárással mondjuk biztos, hogy 50-nél több ezzel ugyanabból az egy görögdinnyéből, több nem hozható létre. Szóval, hogyha ők most akarnának mondjuk előállítani ugyanabból 200-at, akkor reálisan nem menne. (mert az ő eszközükkel mondjuk, ami rendelkezésükre áll). Ez most egy nagyon elrugaszkodott példa volt, de most ez jutott eszembe hirtelen, amivel meg tudtam magyarázni, hogy mire gondolok. Amúgy nem vagyok tudós, csak ezek jutottak eszembe a kérdéssel kapcsolatban.

2017. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!