Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudom ki számítani...

Hogy tudom ki számítani ezeknek a kapcsolásoknak az eredő ellenállását?

Figyelt kérdés

Az első kettőt sikerült meg oldani de a többire nem jövők rá.


[link]


[link]


[link]


2017. nov. 11. 15:24
 1/5 Bubuka508 ***** válasza:
54%
Próbáld átrajzolni az ábrákat úgy, hogy jobban el lehessen menni rajtuk, a hídkapcsolás, valamint a csillag-háromszög átalakítás elvei szerint és akkor leegyszerüsödik soros-párhuzamos kapcsolássá
2017. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké meg pórbárom köszönöm a gyors választ ment a zöld kéz :)
2017. nov. 11. 15:36
 3/5 Gugu Gabor ***** válasza:
54%

AZ átrajzolást én is javaslom, illetve csak hogy megértsd lehet érdemes lerajzolni többször is ha már számoltál valahol egy ellenállást, csak hogy a menetét értsd, aztán idővel menni fog fejből is.


Pld


Első kép jobb alsó 30, 20,01K sorba van össze tudod adni őket és ezt a 3 at helyettesíthetted egy ellenállással.

Ez az "új" ellenállás párhuzamosan van kötve a 75 ohmossal ezt is ki tudod számolni ezt a kettőt megint helyettesítheted egy ellenállással és ez az egy sorba lessz kötve a 10 ohmossal és tadam...

Na itt az egyetlen lényeg hogy azt kell meglátni hogy mi hogy van kötve...



Arra za egyre figyelj hogy van néha ahol egy egy vezeték nem úgy van kötve ahogy az elsőre látszik.

2017. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ ment a zöld kéz :)
2017. nov. 11. 15:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami az első feladatlapot illeti, azon nem kell csillag-háromszög átalakítást végezni - tán ez is segít.
2017. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!