Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A máktejet tényleg használták...

A máktejet tényleg használták kábítószernek?

Figyelt kérdés
Hallottam néhány helyen hogy régen a kapáló asszonyok hazavitték a mákgumót és abból főztek máktejet. Ez hogy is volt?

2017. nov. 12. 15:18
 1/7 anonim válasza:
100%
Mákgubóból mákteát valóban főztek, sőt még nem olyan régen is sokan drogoztak így Magyarországon (nyolcvanas- kilencvenes évek). Azóta, amennyire tudom, nem lehet virágboltban bizonyos alkaloidtartalom feletti mákot árulni, illetve amit a boltokban árulnak étkezési mákmagot ültetni, abban sincs túl sok morfin.
2017. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

A zöld mákgubó külsejének vagdosása hatására fehér lé csordul ki nevezhetjük "máktej" -nek.

[link]


Ami megszilárdulva barna massza lesz és egy megfelelő kaparóval összegyűjthető. Ez már erős ópiát tartalommal rendelkezik.

Ezt finomítják tovább egyéb "termékekké".


Magyarországon a máktea volt jellemző.

De azt is a gubóból főzték, nem magából a mákból.

2017. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
2017. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam ezt, hogy amikor kisgyerek volt a családba, akkor nem értek rá vele foglalkozni, menni kellett a földekre kapálni, és megoldották a "gyerekfelügyeletet" úgy, hogy mákteát kapott a gyerek, aztán aludt szépen.
2017. nov. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
87%

Máktej - ópium - heroin a "gyártási sorrend.

A máktea esetén meg a száraz gubóból van kivonva az alkaloid.


A mai világban elég sok dolog van tiltólistán, ami a régi világban bevett szokás volt.

És persze nem alaptalanul.

Az utcai látványosságként történő karóba húzás is köztük van.

2017. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

" és megoldották a "gyerekfelügyeletet" úgy, hogy mákteát kapott a gyerek, aztán aludt szépen."

Igen sajnos így volt, mert néha örökre...

2017. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ahol ez nem volt, ott a pálinkás kenyér volt a rögzítőfék.
2017. nov. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!