Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom ezt a 32 adatsorb...

EXceed24 kérdése:

Hogyan tudom ezt a 32 adatsorból álló 2 oszlopos táblázatot excel-be diagrammon ábrázolni a következő feltétellel?

Figyelt kérdés
A gyakorlatban általában „ötpontos köbös símító formulát“ alkalmazunk, azaz öt egymást követő pontra egy harmadfokú polinomot illesztünk a legkisebb négyzetek módszerével. Ezután a kapott harmadfokú polinom analitikus deriválásával a kérdéses pontokban közvetlenül megkapjuk a deriváltak numerikus értékeit.

2017. nov. 12. 19:06
 1/5 reszelo ***** válasza:
Ennél értelmesebb válasz erre nem nagyon fog jönni
2017. nov. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel is sokat segítettél, köszönöm
2017. nov. 13. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nehezen értelmezhető hogy mi a probléma.

Most két adatsorod van vagy három, a derivált értékekkel együtt?

És mi a probléma?

2017. nov. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 oszlopba vannak meg az adatok (32 sor), amit ábrázolni kell. Az egyik az idő így az érintetlen marad ez lesz az X tengely az Y-nál viszont SÍMÍTÁST kell alkalmazni, hogy ne legyen nagyon "hullámos" a görbe. Azonban nem tudom, hogy ezt a megadott formulát, hogyan kell elkészíteni az excel-be (öt egymást követő pontra egy harmadfokú polinomot illesztónk a legkisebb négyzetek módszerével. Ezután a kapott harmadfokú polinomot analitikusan deriváljuk)
2017. nov. 13. 13:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Kijelölsz 5*2 adatot (5 pont), beszúrás, pont-diagram.

Valamelyik pontra jobb-klikk, trendvonal felvétele, polinomiális, 3, egyenlet látszik.

Ezt analitikusan deriválod, és esetleg ezzel a d. képlettel készítesz egy 3. oszlopot.

De nem tudom hogy terjeszted ki 32 pontra.

2017. nov. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!