Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki lehet számolni egy helység...

Inspactah kérdése:

Ki lehet számolni egy helység teljes szellőzésének sebességét?

Figyelt kérdés
Itt persze normál légcserélésre gondolok. Nem vagyok jártas hőtechnikában, csak érdekel, hogy van e ilyen formula. Biztos sok tényezős az egyenlet. Csak műszaki logikával, gondolom lényeges a kinti-benti hőmérséklet különbség, a szellőzés felülete. Vegyük nullának a légmozgást. Várom a válaszokat. Köszönöm!

2017. nov. 15. 06:49
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Egy helységét? Hát az elég bonyolult dolog, talán egy mikroklíma kutató tudna rá valami értelmeset válaszolni.

Sokkal egyszerűbb lenne mondjuk egy helyiség szellőzésével foglalkozni.

2017. nov. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy a hő a fontos vagy az oroszlánszag eltüntetése kereszthuzatnál sokkal gyorsabb a légmozgás ami pillanatok alatt kiviszi a cuccot ha ólat kell szellőztetni akkor arra ventilátorokat kell használni ami egyensúlyban tartja a bűzt és a meleget
2017. nov. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
amit persze termosztáttal szabályoznak
2017. nov. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előző is írta, nem mindegy mit akarunk szellőztetni és hogy miért akarunk szellőztetni.

Talán lakóhelyiségre gondolt a kedves kérdező, vizsgáljuk azt!

Lakóhelyiség esetén két szempontot kell figyelembe venni, egyrészt legyen elegendő oxigén a bent tartózkodóknak, másrészt a relatív páratartalom ne emelkedjen 65-70% fölé, mert akkor párásodás, penészedés lesz a vége hosszú távon.

Erre vonatkozik a kérdés, kedves kérdező?

2017. nov. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első kommentelőnek, hogy kiszúrta azt az egy hiányzó betűt amit reggel hatkor kihagytam. Igen HELYISÉGRE gondoltam. Ez a kérdés az egyik reggel jött spontán, nincs különösebb gyakorlati haszna számomra. Belegondolva nem lehet konkretizálni mivel honnan tudjuk, hogy melyik "levegő" a "kinti" és melyik a "benti".
2017. dec. 4. 07:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként onnan jött a kérdés, hogy amikor kinyitom az ablakot kialakul egy hideg beáramlás (ugye nem a meleg megy ki :) ) és ahogy a hideg levegő alul kezdi feltölteni a szobát úgy cserélődik ki a levegő. Csak agyalgattam, hogy ez meddig tart. Továbbgondolva (és lehet, hogy válaszolva a saját kérdésemre) ha viszont elérjük a hőmérséklet kiegyenlítődést akkor már csak a kinti vagy benti légmozgás végzi a légcserét ami viszont nem mérhető/számolható. Szoktam néha hülyeségeken agyalni, azért köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 4. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!