Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a magyarázata a következőnek?

Mi a magyarázata a következőnek?

Figyelt kérdés
Van egy vizbontóm ( dry cell ).Ha 12 v-os autó akkumulátorról müködtetem, akkor az első másodpercekben felvesz 18 ampert,majd aztán szépen visszaáll 10 amperre és ott marad stabilan,amig birja az akksi,majd kezd csökkenni.Ha autó akksi töltőről használom, akkor az elején még bírja,de aztán annyi áramot vesz fel,hogy majdnem füstöl a töltő.Ugyanezt teszi bármely tápegységről,amit a csatlakozóba dugok, legyen az 12 volt,24 volt,stb
2017. nov. 17. 16:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

hho dry cell


[link]

2017. nov. 17. 16:17
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyenáram, váltakozó áram
2017. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyszer már leírtam neked, hogy a vízbontásnál nem a feszültség a lényeg, hanem az áramerősség. Itt már erősen beleszól a folyamatokba a kémia is.

A lúgos környezetben végzett vízbonztásnak kb 1,25V-on kellene beindulnia, de különböző tényezők miatt csak kb 1,7V-os küszöb fölött indul meg a gázfejlődés. A gyakorlati alkalmazásokban 2-2,5V-os feszültséggel lehet a legjobb hatásfokkal vizet bontani (bár még ekkor is katasztrofális az energiamérleg).

A vízbontó cellának tipikusan nem lineáris az ellenállása (ennek magyarázatától szintén eltekintek, mert bőséges irodalma van és nem egy hozzászólásba való).

Az, hogy te mit méricskélsz és hogyan égeted el a tipikusan nem vízbontáshoz tervezett tápegységedet nem szorul magyarázatra addig, amíg a vízbontáshoz kapcsolódó alapvető fizikai és kémiai ismereteid sincsenek.

2017. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Utolsó.Légyszi tudnál nekem mondani olyan tápegységet,ami tipikusan a vizbontáshoz való?Sejtem,hogy olyan kellene,amin én tudnám irányítani a kimenő feszültséget és a kimenő áramot is.Van ilyen?Tehát olyan táp kellene amin én be tudom állítani ,hogy mennyi amper szabad kimenjen.
2017. nov. 17. 19:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Mivel fogalmam sincs, hogy valójában mit akarsz megvalósítani (de nem is érdekel), ezért nem tudok konkrét eszközt megnevezni, de azt tanácsolom, itt nézz körül és válogass kedvedre:

[link]

2017. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi.De az nem ugyanaz mintha egy ilyen táp után


[link]


rákötnék egy ilyent


[link]

2017. nov. 17. 20:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Majd ha azt is elégetted, akkor talán rájössz, hogy nem.
2017. nov. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mi a magyarázata?
2017. nov. 17. 20:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Lásd #3!
2017. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ok,köszi,Akkor még épp azt mondd meg,hogy az autó akksiról miért müködik normálisan?12 volt,10 amperről megy folyamatosan,akksi nem melegedik stb.
2017. nov. 17. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!