Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ózon és a nascent oxigén...

Kiváncsiskodok kérdése:

Az ózon és a nascent oxigén atom hogyan mutatható ki a levegőben házilag, hogyan mérhető a töménysége/mennyisége? Mi az egészségügyi határértéke mg/m3?

Figyelt kérdés

#mérés #határérték #ózon #nascent oxigén
2017. nov. 20. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Használd már a google-t kérlek.

[link]

Házilag nem mérhető egyik mennyisége sem mennyisége.

Van erre műszer.

A méréshez kihasználják hogy ezek a gázok erősen reakcióképesek.

Például van aktív szened aminek gyenge árammal méred az ellenállását. Az ózon reagál az aktív szénnel (felmelegszik egy kicsit)és ezt az ellenállás változás segítségével méred kalibráció után.

2017. nov. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, a google-n elvesztem a rengeteg üzleti hirdetés között.

a tényleges koncentrációval kapcsolatosan pedig rengeteg ellentmondó adatot találtam, de csak ózonra.

a nascent oxigénnel kapcsolatosan nem találok adatokat, se mérésre, se határértékre.

továbbra is érdekel, hogy hogyan mutatható ki, ha házilag nem, akkor mérőműszerrel, külön az egyik, külön a másik.

a szenes megoldás az egy mérőműszer működési elve?

2017. nov. 22. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Az atomos oxigént felejts el, nem stabil.

Csak a forrás közvetlen közelében lehet mérni.

A levegő nitrogén (N2) tartalmával reagálva NO keletkezik belőle. Kisebb valószínűséggel egyéb például O3.

Az Ózon mérésére optikai módszert használnak, az aktív szenes módszer az én ötletem.

Az optikai módszer azon alapúl hogy az ózon erősen elnyeli az UV C tartományt leginkább a 250nm-260nm -es tartományt.

Itt egy link hogy működik: [link]

2017. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Házilag az orroddal mutathatod ki. Az ózonnak jellegzetes szaga van.
2017. nov. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az OSHA (USA Munkahely Biztonsági és Egészségvédelmi Hivatal) iránymutatások az ózon biztonságos mennyiségére a munkahelyen:


0,2 ppm nem több, mint 2 óra munkaidőre bontva


0,1 ppm 8 óra naponta könnyű fizikai munka esetében


0,08 ppm 8 óra naponta átlagos munka esetében


0,05 ppm 8 óra naponta nehéz fizikai munka végzés esetében



de hogy hogy kell mérni a ppm et azt én sem tudom

2017. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!