Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a kedvenc témátok a...

Melyik a kedvenc témátok a klasszikus fizikán belül?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sokak számára a modern fizika százszor érdekesebb,pont ezért teszem fel ezt a rendhagyó kérdést. Válaszokat előre is köszönöm 13/F

2017. dec. 16. 21:41
1 2
 1/11 anonim válasza:

nekem szinte minden! (kinematika, folyadekok, feny)


neked?

2017. dec. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szintúgy mindent imádok! Egyszerűen mindent, az elektromosságtól,a mechanikán át a termodinamikáig. Annyira fel tud pörgetni,nagyon imádom!
2017. dec. 16. 21:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Merev testek mechanikája volt az osztály kedvence, jókat kuncogtunk.
2017. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mojjo ***** válasza:
Mivel zenélek, könnyű a választás :) Hangtan.
2017. dec. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na meg a kinematika,az is jó!:)
2017. dec. 16. 21:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején az elektromosságtan volt a kedvencem. De a mechanikát is nagyon szerettem (és úgy általában az egész tantárgyat).
2017. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Diák pályafutásom fénypontja volt, mikor egy öreg fizikatanárt meg kellett győznöm, hogy a feldobott kőnek a felső holtpontján, amikor a sebessége nulla, akkor a gyorsulása miért nem nulla. Ugyanis ő meg volt győződve, hogy ott a gyorsulás is nulla.

:)

2017. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dq ***** válasza:

Nincs is kedvencem.


Gimnáziumban szinte az összes témakört imádtam, elektrodinamika (áramkörök kevésbé), termodinamika, mechanika (talán az órai anyagból ezt a legkevésbé, viszont ebből vannak nagyon bájos versenypéldák), meg ami van még.


Klasszikus fizikából a relativitás elméleteket és az elméleti mechanikákat is nagyon imádom, bár nem értek annyira ezekhez mint szeretném.

2017. dec. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerettem a fizikát általában, de ami kitüntetett helyet foglalt el nálam mindíg, az a termodinamika-hőtan. Valószínű befolyással volt az életemre is, mert addig terelgetett a szakmák között, míg elértem a hőszivattyúkig, hűtőkörfolyamatokig.
2017. dec. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem most egyetlen problémám van az,hogy mi sok gyakorlati apróságot is tanulunk,matek,meg minden egyéb nélkül ami nem is tartozik hozzá a fizikához(nem az ármakörök,mert ott legalább van elméleti háttér) és ezt nem szeretem,sosem voltam nagy technikabubus.Persze ez amint már említettem nem fizika inkább a műszaki tudomány része,tehát amikor tényleges fizikát(elmélet) tanulunk akkor azt mindig imádom.
2017. dec. 17. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!