Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor lett a NASA ekkora kamucég?

Mikor lett a NASA ekkora kamucég?

Figyelt kérdés

A 60-as, 70-es években még Holdra küldtek embert (és hoztak vissza), manapság meg csak a sületlenebbnél sületlenebb cikkekkel kapcsolatban említik a nevüket. Mars meghódítása meg ilyen fhaszságok...


A legújabb agymenésük:

[link]


Az utolsó bekezdés mindent elárul a "projekt" komolyságáról:


"Pár aprócska kérdést azért még tisztázni kell 2069 előtt. Például azt, hogy a fénysebesség 10 százalékára képes konstrukcióból még semmi sem létezik, a szükséges technológiákat ki kell fejleszteni. Ha ez megvan, és elindul az űrszonda, akkor is körülbelül 44 év lesz odaérni az Alpha Centaurihoz. És ha odaér, akkor sem biztos, hogy talál bármit is, ami igazolná a küldetés értelmét."


2017. dec. 20. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
1989-91 körül. A NASA lényege az volt, hogy a szovjeteket lealázza. Most már nincs helye a szigorúan piacgazdaság alapú USA-ban. Csak olyan gáz lenne lezáratni.
2017. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Jelenleg is hasonló feladata van, mint annak idején: próbálja fenntartani az USA pozícióját az űrkutatás terén. Annak idején ez tudományos, politikai és katonai célt jelentett, manapság főleg tudományos és nemzetbiztonsági célt(műholdak), illetve a földön kívüli javak elosztásában lesz még nagy szerepe. Pár évtizeden belül komoly versengés indulhat meg az űrbányászat terén, és aki csak tud, próbál ringben maradni. Nem feltétlenül fognak rögtön bányászni is, de a tulajdonjogok kialakításában fontos lesz, hogy ki tud egyáltalán odajutni. Nagyon kínos lesz, ha egy újrarendeződés során az USA kimarad a versengésből.
2017. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
85%

A megnyesegetett büdzséből ennyire telik.

Látható a tendencia, a jövő űrkutatásaiban csak a nemzetközi összefogások meg a magánvállalkozások fognak megélni.

De a nemzetközi összefogáshoz kell, hogy minden összefogó államnak meglegyen a saját űrkutatási részlege. Szóval a NASA sosem fogja elveszteni a szükségességét. Csupán azt, amit már régen elvesztett: a vezető és irányító szerepet, pozíciót.

2017. dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Anno, amikor Kennedy bejelentette, hogy még abban az évtizedben embert fognak küldeni a Holdra, sokan ugyanúgy blöffnek tekintették, mint ezt a projektet.:-) Nincs új a nap alatt.
2017. dec. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jajj.. eleg sok megmondoember sok mindent bejelentett ezen a Foldon es meg sajat maga is tudta hogy ordas nagy hazugsag :P


A kerdes a NASAra vonatkozott.. olyan kamutereveik vannak hosszu evek ota amihez nemhogy a technologia de olykor az az erzesem hogy meg az elemi fizika is hianyzik...

2017. dec. 22. 12:07
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

" olyan kamutereveik vannak hosszu evek ota amihez nemhogy a technologia de olykor az az erzesem hogy meg az elemi fizika is hianyzik..."

Hmm, nekik, vagy neked? :D

Példa?

2018. jan. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2018. jan. 2. 17:19
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Nincs ezzel semmi fizikai gond. Sima elméleti kutatás, semmilyen törvénynek nem mond ellent.

Csak jelenleg nulla gyakorlati lehetősége nincs a dolognak.

De valamikor el kell kezdeni, hogy mondjuk 150 év múlva megvalósuljon.

Vagy legalább kiderüljön, hogy nem megy, más utat kell keresni.


A cikk fogalmazása a rossz, nem a kutatók hülyék.

Szó sincs a fénysebesség átlépéséről. Az a mi téridőnkben lehetetlen. Ezt ők is tudják.

De van egy kiskapu, magának a téridőnek a befolyásolása úgy, hogy a végeredmény A-ból B-be jutás gyorsabban, mint a téridőnkben a fény tenné.

Ez nem lehetetlen, minimum egyszer megtörtént már: az ősrobbanás utáni tértágulás gyakorlatilag ugyanezt eredményezte.


Nekem egyetlen laikus kifogásom van a témában. A tér sűrítése, tágítása szerintem elkerülhetetlenül gravitációs hatást jelent a téridőben. Az ilyen mértékű tértorzítás, még kis méretben is lehet, hogy olyan gravitációs hatással járna, mint egy jupiternyi tömeg megjelenése és eltűnése.

Ezzel bolygókat lehetne lekvárrá zúzni, hiszen egyszer csak egy nem létező nagy tömeg Roche-határán belül találnák magukat.

Akkor meg ez nem hajtómű lesz, hanem jobb bolygópusztító fegyver a Halálcsillagnál.

Érdekes, hogy ilyen problémákra nem tér ki a cikk. De lehet, hogy simán a logikám hibás.

2018. jan. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sebaj, majd neutroncsillagokat ütköztetünk fekete lyukakkal a hipermeghajtású űrrepülőnk előtt és mögött, oszt majdcsak haladunk valamerre :D
2018. jan. 3. 12:57
 10/11 Alex Fly ***** válasza:

Kedves kérdező!

A "legújabb agymenésük" annyira friss, hogy a '80-as években a Föld és és c. folyóirat többoldalas cikkben ismertette. És nem a NASA, hanem a BSA terve volt Daedalus-project néven.

2018. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!