Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a hősokk fehérje külföldi...

Mi a hősokk fehérje külföldi neve? Prion?

Figyelt kérdés

A biosz tanárunk azt tanította, hogy a prion a hősokk fehérje és segítí a többi fehérjét.. a neten viszon azt írják, a nevető halált, és egy csomó betegséget ez okozza. Valaki kérlek eltudná mondani, hogy a prion és a hősokk fehérje ugyan az e? Vagy hogy is van ez,

Köszi😊



2017. dec. 22. 19:52
 1/5 Mojjo ***** válasza:
A prionoknak semmi köze a hősokk fehérjékhez, ez utóbbit stresszfehérjéknek is nevezik, angolul pedig simán stress protein.
2017. dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Jézusom, vagy te nem figyeltél vagy ha ez tényleg így hangzott el,akkor a tanárt kellene elföldelni.

A hősokk fehérje angolul, heat shock protein, vagyis hsp rövidítve. Azért ez az elnevezés,mert hősokk válaszreakcioban ismerték fel a szerepüket, de általánosan a stresszfehérjék (hőre, sebre, uv fényre, hidegre stb) a megfelelő elnevezés, vagy chaperone-ok. Van számos típusa, stresszre indukálódnak. Segítik a hibás szerkezetű fehérjéket a helyes szerkezet kialakításában stb.

A prion meg saját fehérje módosulata lehet (hibás harmadlagos szerkezet). De nemcsak,hogy hibás a fehérje, de "átalakít" jó fehérjéket is, kvázi "enzimként" működve. Számos betegség okozói lehetnek pl nevető halált, vagyis a kurut.

A kettő együtt azért fontos, hiszen a prion egy hibásan feltekeredett fehérje és a stress proteinek pedig ilyenek javítására (is) szolgálnak.

2017. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Én emlékszem rosszul:( több osztály társam is ugyanígy mondta, mikor rákérdeztem náluk
2017. dec. 22. 22:47
 4/5 Mojjo ***** válasza:

A magyartanár meg azt tanítja, hogy az "én" szót írjátok nagybetűvel? :)


Csak egy jótanács, nem szivatásból, hanem őszintén: írd kicsivel, mert ha naggyal írod, az emberek fele hülyének, a másik fele meg egoistának fog nézni.

2017. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hirtelen nekem is a chaperon-on ugrottak be, nem tudom hogy került témába a prion egyáltalán, köze nincs.
2017. dec. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!