Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Régen is ilyen volt az idő...

Régen is ilyen volt az idő télen, vagy ez már a globális felmelegedés?

Figyelt kérdés
Ezen a télen még nem is esett hó, 10 fok körül van napközben. Jópár éve ilyen enyhe a december. Tavaly nagyon zord hideg volt január közepén, de ennek most nyoma sincs.
2018. jan. 2. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mėg nincs január közepe, hogy nyoma lenne.
2018. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
20%
Hát baromira nem ilyen volt, minden télen nagy hó volt gyerekkoromban és sokkal hidegebb, gyakori volt a - 20 fok is, de a -7 az egy tök alap volt. És nem is volt ennyi front, sokkal kiegyensúlyozottabb volt az időjárás, nem ilyen, hogy egyik nap 14 a másik nap 8. És nem fújt ennyit a szél.
2018. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
2009 -2014 volt sorozatosan gyenge , de 2015 már hideg ősz -tél jellemezte . Ezek kilengések , középkorban is voltak brutál nyári hőhullámok és olyan fagyok hogy a folyókon át lehetett lovon menni . Lesz még tél , mi is hozzá járulunk a mérgezéshez . De hazugság és dőreség a CO2
2018. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a vidéken természetes, hogy vannak kisebb-nagyobb kilengések az időjárásban. Az elmúlt egy évtizedben volt már, hogy Katalin napján bokáig érő hóban gázoltam még majd' rámfagyott a bélés nélküli bakancs, szilveszterkor autót mostam, január elején pólóban sétálgattam, egy másik szilveszteren meg minden tiszta jég volt, olyat estem, hogy két hétig alig tudtam dolgozni. De nemrég olvastam egy könyvet az 1989-es romániai forradalomról és abban írták, hogy akkoriban ott december második fele hasonlóan napos, meleg volt, mint most nálunk. Pedig az már eléggé a "régen" kategória.

Tény, hogy érezhető a globális felmelegedés néhány hatása, de egyrészt ez nem annyira egyszerű, hogy "akkó' nem lösz tél meg nyáron meleg lösz", másrészt mivel eléggé sokfelől juthatnak különböző légáramlatok a Kárpát-medencébe, sosem lesz szép, szabályos, kiszámítható időjárásunk.

2018. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet azt mondani, hogy ez most konkrétan a felmelegedés miatt van. Voltak régebben is ilyen enyhe telek. Az előfordulásuk válik egyre gyakoribbá.


Itt valaki írta 1989 decemberét, na az idehaza is elég enyhe volt, meg is lehet nézni, hónap közepén egy héten keresztül dőltek a melegrekordok, még huszonfokokkal is:

[link]

2018. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a '80-as években voltam gyerek. Nem volt akkor sem mindig hó és akkor is sokféle tél volt. Volt, hogy nagy hó volt. Bár volt, hogy csak azért tűnt nagynak, mert nem takarították ennyire, mint manapság :D Valahogy akkor nem féltek ennyire az emberek a hótól, hogy azonnal meg akarjanak tőle szabadulni :)

De akkor is voltak ilyen enyhe telek.

Bár még két hónap vissza van. Szóval még bármi lehet.

2018. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy most akkor egyik nap meleg van, nem vezethető vissza a globális felmelegedésre. A globális felmelegedés egy nagy átlagra vonatkozik. A Föld teljes átlaghőmérsékletére. És abból sem a napira, hanem az évek során megfigyelt nagy átlagokra. Pont ezért olyan nehéz a kérdés.

[link]

Itt megnézheted a diagramokat pl. magyar éves középhőmérsékletekről. És látszik ugyan a melegedő tendencia, de a szórás sokkal-sokkal nagyobb, mint a tendencia. Az is látszik, hogy pont a téli középhőmérséklet emelkedése a legkisebb mértékű az évszakok közül. Szóval egyáltalán nem tulajdonítható egyértelműen ez az enyhe tél a globális felmelegedésnek.


Ettől függetlenül globális felmelegedés van, és aki az ellenkezőjét mondja az egyszerűen hazudik. 2018-ban már nincsen semmilyen elfogadható kifogás a globális felmelegedés tagadásra. De a globális felmelegedés természetéből adódóan nagyon nehéz konkrét eseményeket hozzá kötni. Mivel az egész Földön mért nagy átlagokra vonatkozik, és nem a konkrét helyi időjárásra.

2018. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Régen is volt ilyen tél. A telek (és más évszakok) tulajdonságai meglehetősen nagy intervallumban ingadoznak.
2018. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7, Pont ezt akartam írni én is, hogy a globális felmelegedésből sehol nem következik közvetlenül a helyi felmelegedés. Okozhatja persze, de nem azért, mert "felmelegedés" van.


Nézd meg az USA keleti partját, éppen befagy a s@ggük. :)

2018. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez már a globális felmelegedés.

A DÉDIMAMÁM mondta hogy gyerekkorában 3 méter hó volt!!!!!!!3 méter

😰😲🙅

2018. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!