Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lehet még a tél...

Szerintetek lehet még a tél hátralévő részében olyan, mint eddig minden januárban, hogy éjjel kb. -15, nappal is csak, -1, -3 fok volt vagy már ezen a télen lehetellen, elmarad?

Figyelt kérdés

Az elmult 5 tél is enyhe volt,de januárban mindig jött egy kis téli idő,tavaly is,azelőtt is. Most még semmi,sőt a hétvégén +15 fok is lehet.


Szerintetek van még esélye,hogy legyen egy kis tél idén is vagy ez a tél már végig "őszként" fog viselkedni és idén elmarad a tél?



2018. jan. 3. 20:48
 1/9 A kérdező kommentje:
*lehetetlen*
2018. jan. 3. 20:50
 2/9 2*Sü ***** válasza:
100%

Hasraütésnél pontosabb időjárás előrejelzést maximum két hetes időszakra lehet adni. Hogy január közepe után milyen időjárás lesz, azt nem lehet előre jelezni. Annyit tudunk, hogy pl. február 1-én a legkisebb minimum hőmérséklet -28,2°C volt, a legnagyobb maximum hőmérséklet meg 19,8°C. A kettő között tehát bármi várható, de minimális esélye annak is van, hogy ezen rekordok valamelyike meg fog dőlni az adott napon.


A tél meg nem marad el. Meteorológiai definíció szerint a tél a napfordulótól a tavaszi napéjegyenlőségig terjedő időszak, amikor a nappalok rövidebbek, az év leghidegebb napjai vannak, és a legtöbbször ilyenkor van a legtöbb csapadék, gyakran hó formájában.


Idén már esett hó, meg bizonyára fog is esni. Az elmúlt évek enyhe telei ellenére azért láttunk már májusi hóesést is, vagy ott volt az emlékezetes március 15-i hóesés 2013-ban, pedig előtt egy héttel még majdnem 20°C is volt.

2018. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha akarsz télen hólapátolással szenvedni meg autó jégkaparással szenvedni akkor neked adok nagyon szívesen telet ha valóban eljön...


Én örülök annak hogy eddig ennyire enyhe a tél, tavaly azért voltak ám nagyon hidegek és sokan szívtak miatta. Sok ember nem tud fűteni a lakásában sem, most ők azért örülnek ennek az enyhe télnek.

Oké valaki szereti a hidegeket, de most gondolj bele ha te lennél olyan helyzetbe hogy nem tudnál rendesen fűteni mert nincs rá pénzed akkor ott sírnál.


Egyébként még simán lehet itt még tél. Alapból még a tél közepében sem vagyunk benne. Másrészt alapból már annyira tönkretettük mi emberek a légkört hogy az évszakok elcsúsztak. 2013 március 15-én hóvihar volt az országban. Tavaly április közepén amikor minden zöld volt már szinte lesett a hó ezzel károkat okozva. Azért az sem egy normális dolog. Említette itt valaki a májusi havat, arra nem emlékszem, de simán elképzelhetőnek tartom hogy volt az is. Az már nem normális.

Ha annyira havat akarsz akkor költözz oda ahol gyakrabban van. Sokan nem kívánják a hátuk közepére sem, és te is tudod hogy sok hátránya van.

2018. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valamennyire azért lehet előrejelzést adni két hétnél hosszabb távlatban is.

Nyilván nem azt, hogy hány fok lesz pl. következő hónap utolsó napján. De tendenciákat igen.

Az amerikai NOAA már október közepe óta azt jelezte, hogy a térségünkben enyhe december és januárra lehet számítani, és eddig bejött. Ők azt várják, hogy átlagban enyhe lesz a telünk hátralevő része is. Az "átlagban enyhe" persze nem egyenlő a folyamatos enyhe idővel, de hosszan tartó kemény hidegnek, mint ami tavaly volt, nincs túl nagy esélye.


#3: a Mátrában meg még júniusi hózápor is volt pl. 1962-ben, 1977-ben. A Kárpát-medence időjárása mindig is tudott cifrákat produkálni.

2018. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Az elmult 5 tél is enyhe volt"


Hát ez így nem fedi a valóságot.

Ennyire régen lett volna, hogy nem emlékszel már?

Az elmúlt tél (2016/2017 tele) a megelőző telekhez képest szokatlanul hideg volt. Már decemberben is voltak hosszabb fagyok, de januárban a napi csúcshőmérsékletek is végig fagypont alatt maradtak. (Egy-két nap kivételével!)

A lentebbi ábrán a napi középhőmérsékleteket ábrázolták.

Jól látható, hogy az elmúlt télen januárban egészen hosszú időszakokban a napi átlaghőmérséklet -5 fok alatt volt!


[link]

2018. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Valaki téved.

Én azt nem írtam,hogy szeretem a nagy havat,ugyanis nem szeretem a nagy havat. A hideget szeretem télen,nem a nagy havat. A kettő nem ugyanaz.


Ilyenkor a hidegnek van ideje.


Egyébként tudjátok,hogy milyen egészséges,hidegben a séta?


Minden este felöltözök és sétálok egyet.


Jó emberek vagyunk,nem vagyunk egyformák.

2018. jan. 3. 23:04
 7/9 EagleHUN ***** válasza:
Hó takaró nélkül márpedig ne akarj nagy hideg mert elfagy minden! Neked is rossz lesz a következménye.
2018. jan. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha ennyire vágysz a hidegre, akkor vegyél egy fagyasztóládát és néha ülj bele néha pár percre :) Így akár még nyáron is élvezheted a -15 fokot, ameddig csak kedved tartja.

Az emberek kb. 98%-a örül neki, hogy enyhe telek vannak, nem fagy szét minden, nem kerül sokba a téli fűtés, kevésbé van szmog a falvakban, kisebb városokban. Szerintem te is sokkal szívesebben sétálgatsz a +5 fokos, viszonylag tiszta levegőben, mint a -15 fokos szmogban, füstben, kojtszagban.


Egyébként a kertünkben -29 fokot mért apám egyik éjjel tavaly, és többször -25-öt vagy hidegebbet. Nappal sem túl sokszor emelkedett -5 fölé, de többször előfordult hogy -10 alatt maradt. Mindezt heteken, csaknem egy hónapon át. Én ezt azért nem igazán nevezném enyhe télnek. Ha te mégis, akkor tényleg valahová Szibériába kéne költöznöd a tajgára. Ott vannak -30 alatti hőmérsékletek is, tartósan, hónapokig, ott ki tudnád élvezni.

2018. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy márciusban lesz tél.
2018. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!