Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed az éterezkőkről?

Mi a véleményed az éterezkőkről?

Figyelt kérdés
Éter alatt én most arra az egykor feltételezett közegre gondoltam amiben a fény terjed. De most kell rájönnöm,hogy van pár idióta aki ignorálja Einstein-elméletei és konkrétan azt hiszi,hogy van éter. Kettő példát tudnék felhozni:Ervin Filemon illetve Kristóf Miklós. Erről mi a véleményetek? Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2018. jan. 7. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az éter létezését ami az E.M. hullámok közege a hanghullámok közegének (legyen levegő) a példájára feltételezték. Kb. hasonló feltételekkel.

Logikus is volt.

Azonban bebizonyosodott ilyen típusú éter nem létezik és az egészet elvetették.

De ha az éter tulajdonságait másképp képzeljük el akkor nem tartom kizárt. bár az az éter már nem az amit eredetileg gondoltak.

2018. jan. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"éterezkők"

Ha elárulod, hogy ez micsoda...

2018. jan. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azok akik mai napig állítják,hogy éter létezik.
2018. jan. 8. 05:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezt miért a tudományokban kérdezed?

Itt azt lehetne kérdezni, hogy létezik-e, és milyen. Nem véleményeken múlik a létezése.

2018. jan. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 dq ***** válasza:
47%

Mint csoportról semmi.


Ervint nem ismerem. Kristóf meg.. hát.. na.

Mostanában szoktam rajta gondolkozni, de még nincx véleményem.


- - -


"Éter alatt én most arra az egykor feltételezett közegre gondoltam amiben a fény terjed. De most kell rájönnöm,hogy van pár idióta aki ignorálja Einstein-elméletei és konkrétan azt hiszi,hogy van éter."


WTF

2018. jan. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tatyesz ***** válasza:
100%
Olyanok is vannak, akik azt hiszik, hogy lapos a Föld.
2018. jan. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Wadmalac ***** válasza:
83%

Amíg az "éter" szódefiníciója költözik tárgyról tárgyra, nem valami megfogható a dolog.

A szót hallottam már szellemjelenségekben hívőknél is, a nem valódi anyagi szellemi anyagszerű jelenségekre.

Hm, ennél még a Szellemirtók film "ektoplazma" kifejezése is jobb. :D

2018. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Dq arra gondoltam,hogy Einstein állítása szerint olyan közeg,hogy éter amiben az elekrtomágneses hullámok terjednek.
2018. jan. 8. 13:24
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
86%
Jelen, tudományosan hiteles értelmezésben szerintem a korábban éterként nevezett "közeg" nem lehet más, mint simán a téridőnk.
2018. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Meglehet.
2018. jan. 8. 13:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!