Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a részecske, ami a...

Mi az a részecske, ami a légkör határán a kozmikus sugárzás hatására képződik?

Figyelt kérdés
De az élettartama olyan rövid, hogy nem kéne leérnie a Földre. Mégis detektáljuk a felszínen, mert olyan nagy sebességgel jön, hogy a sajátideje sokkal rövidebb, mint amit én mérek a leérése alatt felszínen állva?

#kozmikus sugárzás #relativisztikus sebesség #relativisztikus idő
2018. jan. 10. 00:03
 1/4 dq ***** válasza:
94%

müon


[link]

2018. jan. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom miért szavazták le az elsőt, az angol nyelvű wiki oldalon konkrétan le van írva:


When a cosmic ray proton impacts atomic nuclei in the upper atmosphere, pions are created. These decay within a relatively short distance (meters) into muons (their preferred decay product), and muon neutrinos. The muons from these high energy cosmic rays generally continue in about the same direction as the original proton, at a velocity near the speed of light. Although their lifetime without relativistic effects would allow a half-survival distance of only about 456 m [...] at most (as seen from Earth) the time dilation effect of special relativity (from the viewpoint of the Earth) allows cosmic ray secondary muons to survive the flight to the Earth's surface, since in the Earth frame, the muons have a longer half life due to their velocity.

2018. jan. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos vannak emberek, akik itt a tudományon mindenkit leszavaznak, aki náluk jobban tud valamit.
2018. jan. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy képbe hoztatok.

Bár nem szokásom a pacsizás, mindenkinek nyomtam egy zöldet - hogy az idiótát kompenzáljam, aki pirosozik.

[Bár a pacsi szövegét konkrétan elolvasva (hasznos/nem hasznos) lehet, hogy saját magához képest korrekten pacsizik. Ha ugyanis nem érti a kommentet, az számára nyilván nem hasznos. Fel sem fogta. Csak azt nem tudom megérteni, akkor miért nem a fűnyírás rovatba jár olvasgatni. Azt legalább értené.]

2018. jan. 10. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!