Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha szemetet hajigálnánk a...

Ha szemetet hajigálnánk a fekete lyukba, azzal mi történne?

Figyelt kérdés
félkomoly kérdés :) de érdekelne, mit látnánk vagy tapasztalnánk, ha mindenféle szemetet hajigálnánk a szingularitásba (rossz hűtőt, üres üveget, gumiabroncsot, akármit), annyit tudok hogy spagettizálódna de elég szegényes a fantáziám e tekintetben, nem tudom mi történne :))) vagy csak ott keringene az akkreditációs korongban és semmi nem volna?

2018. jan. 18. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
A fekete lyukat nem érdekli, hogy milyen anyaga, összetétele, alakja, funkciója van (vagy volt) a beléje hulló dolgoknak. Számára egy számít: hogy tömege van, tömeggel rendelkezik, így magába tudja vonzani, be tudja kebelezni. Tehát a rossz hűtővel és a gumiabronccsal is pontosan ugyanaz történik, mint bármi más anyagi jellegű dologgal, ami belehullik. Egy ideig kering a lyuk körül, egyre növekvő sebességgel, miközben a fénysebességhez közeli sebességű ütközések, az óriási sugárzás és a gravitációs különbségek szétszaggatják alkotóelemeire, majd eltűnik a lyukban, anyagával annak tömegét növelve.
2018. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"akkreditációs korongban" :)))
2018. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ehe :D második válaszadónak igaza van, akkréciós korong akart lenni :D laikus vagyok a témában, no, lényeg, hogy érthető a kérdés :)))
2018. jan. 18. 17:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A fotonnak a nyugalmi tömege nulla mégis elnyeli.
2018. jan. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Maga a fekete lyuk amúgy nem jönne zavarba a dologtól.

Komplett napok felzabálásától sem.


Igazán az a kérdés, mennyi lenne a szemétdíj, ha több ezer fényévnyire kéne elhordani a hulladékot.

2018. jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem még ennél is jobban érdekelne, a hulladékszállító hogyan jön vissza.


Szóval miért kell megkülönböztetni az anyagokat funkció szerint ilyen esetben? Ez azért sokat mondó, ha az ember jobban belegondol.

2018. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egen, ebben az esetben a szelektív hullaékgyűjtésnek csak a recycling érdekében van értelme.

Mert ugyebár ami ezzel a módszerrel ki van dobva, az qrvára ki van dobva. Itt nincs visszaállítás lomtárból.

:)


Amúgy űrviszonyok közt hál'istennek nem kell feltétlenül számolni ingázó kukáskocsival. Kilövöd a szemetet a megfelelő irányba, odamegy az magától. Másfél millió év alatt ér oda? Na bumm.

2018. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 dq ***** válasza:

> Mert ugyebár ami ezzel a módszerrel ki van dobva, az qrvára ki van dobva. Itt nincs visszaállítás lomtárból.


Fun fact: soha nem esik bele semmi, még fény sem.

2018. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon jó válaszok :D ksözönöm őket!

Igen én is erre gondoltam hogy az űrben jól megküldjük valemerre a szemetet (rossz hűtő, kidobott kanapé, gumiabroncs) a fekete lyuk irányába, odaér, és akkor a szingularitás jól beszippantja :))) onnan már maga a jóisten se hozza vissza :) és attól se kell tartani hogy "megtelik" mert ahogy olvastam a fekete lyukról, minden belekerült cucctól nő a tömege :)

A fekete lyukat marhára nem érdekli,mi kerül bele :D ezen is jót nevettem :D

szóval akkor a legtökéletesebb hely a szemét tárolására a szingularitás lenne :)

2018. jan. 19. 18:04
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Fun fact: soha nem esik bele semmi, még fény sem."


Hát, ha még valóban úgy lenne is, hogy az eseményhorizont magasságában a mi nézőpontunkból "befagy" az ideje, akkor is elég visszafordíthatatlanul ki van dobva.

2018. jan. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!