Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az aranymetszésnek és a...

Az aranymetszésnek és a fraktáloknak van közük egymáshoz?

Figyelt kérdés
Abszolút laikus vagyok (bölcsész...:D), szóval légyszi ne oltsatok le, ha hülyeséget kérdeztem. Csak véletlenül ma rákerestem a fraktálokra, most meg az egyik tárgyamra az aranymetszést kell értelmezni, és összefüggéseket véltem felfedezni a példák között (csigák, felhők, napraforgó, karfiol...). Ha kapcsolódnak, akkor milyen módon? Előre is köszi a válaszokat!
2010. jún. 5. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

kapcsolódhat, de nem törvényszerű.

a fraktál valamilyen matematikai szabályszerűség szerint ismétlődő mitk halmaza - ez a szabály lehet akár az aranymetszés. (nagyon leegyszerűsítve...)

2010. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mitk=minták
2010. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Szia! Én pedig diplomás informatikus vagyok és fraktálok alkalmazásából írom a másoddiplomám dolgozatát.

Nincs semmilyen kapcsolat direkten köztük. Annyi "téveszthetett" meg, hogy a természetben mindkettőre van példa, sokszor még azonos helyeken, például növények levele vagy növekedése, de míg az aranymetszés egy arányt fejez ki, addig a fraktál-tulajdonság NAGYON NAGYON leegyszerűsítve önhasonlóságot.

2010. jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aham! Igen, akkor az téveszthetett meg, hogy a karfiolt és a felhőket megemlítették mindkét helyen, de akkor ez csak egy véletlen egybeesés volt. Köszi!
2010. jún. 5. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak érdeklődnék: Mit kell/lehet az aranymetszésen értelmezni. És milyen bölcsésztárgyra kell ez?


Egy matekos, aki meg a bölcsészethez hülye, és nem érti, azok meg mit akarnak a matekos cuccokkal.

2010. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tipográfiát tanulunk (írás tudománya, hogy íródnak a könyvek, milyen betűtípussal, milyen az elrendezésük stb.), és azt írja, hogy sok könyv elrendezésénél alkalmazzák az aranymetszés szabályát, és így tökéletes lesz az oldal elrendezése, ez pl. ilyen borítóknál van, hogy a cím az oldal aranymetszési pontjához )remélem, van ilyen:D) kerül. Szó mi szó, oltári nagy ökörség!:S
2010. jún. 6. 08:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen alapon minősítesz valamit ökörségnek, amikor még azt sem tudod pontosan, hogy micsoda.

A tipográfia és az aranymetszés kapcsolatáról néhány dolgot találsz itt (is).


[link]


Ha ezek után kíváncsi vagy az aranymetszés mibenlétére, a neten bőven találsz hozzá anyagot.

2010. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aranymetszéses szerkesztésekhez tudok példákat.
2010. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2010. jún. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!