Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem használjuk többet a...

Miért nem használjuk többet a tudományt a mindennapi életünkben?

Figyelt kérdés
Oéyanokra gondolok, hogy tudjuk milyen hormonok okozzák a boldogságot, de nem csinálnak tablettát vagy injekciót ilyen hormonokkal, tudjuk, hogy a tesztoszteron felelős a férfias kinézetért és viselkedését, mégsem csinálnak tesztoszteron injekciót a kisfiús kinézetű és önbizalomhiányos felnőtt férfiaknak, stb.

2018. febr. 1. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Csinálnak kérésre (nem orvosi okból) hormonkezelést, magánkórházakban, aranyárban.

2. Lehetnek mellékhatások is.

3. A boldogság injekciót pszichiáterek írnak fel, csak nem így hívják. Vannak máshol kapható boldogság tabletták is, csak azokat általában drogoknak hívják. Marad a csokoládé és a szex. :))

2018. febr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
84%

Csinálnak ilyet, de ennyire nem egyszerű a képlet hogy beveszed a boldogság hormont oszt boldog vagy.


Hosszú távon nagyon sok következménnyel kell számolni és ezek nem kifejezetten támogatják a boldogságot.


Tudomásul kell venni, hogy mindennek következménye és ára van. Így működik az univerzum.

2018. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Vannak olyan idegi pályák, aminek stimulálásával kiváltható a jutalomérzet.

A ventralis tegmentalis areából (VTA) kiinduló dopaminerg neuronok adják a fő reward rendszert.


Patkányoknál beépítettek elektródot és saját maguk válthattak ki örömöt. A hatás olyan erős volt, hogy onnantól kezdve csak a gombot nyomták, majd éhenhaltak.


Embereknél is be lehet építeni mélyagyi elektródot, vagy optogenetikai fénystimulátort, amivel finomabban lehet majd szabályozni a rendszert, anélkül hogy ráfüggnél és kisütnéd.

Egy ilyen implanttal kezelhetővé válhat a depresszió stb...


Csak humán nagyon nehéz lenne engedélyeztetni. Főleg az optogenetikai implantokat, amihez génmódosító vírus kell. Állatokban könnyen alkalmazzuk már.


A hormonrendszer biriztálásával soha nem lehet egyértelmű hatást kiváltani, mert nagyon komplex rendszerek, és a receptorok sokféle szervre hatnak. Szisztémás hatóanyagot ezért egészségesekben nem használnak, csak ha igazoltan alacsony egyes hormonok szintje.

Az idegrendszert kvázi lehetetlen befolyásolni célzottan, egy sor másik hatás nélkül. A mai napig nem tudják, illetve hipotézisek léteznek csak az antidepresszánsok működési mechanizmusairól.


A jövő az implantátumoké :) sejt szinten ki-be kapcsolható pályák, pattern és idő-térbeli stimuláció, csak a génmódosított fényérzékeny neuronokon. Ez a jövő.

2018. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én is olvastam mar agyba ültethető dolgokról, pl Parkinson elleni beültetés. Egészséges Embereknél gondolom nem engedélyezik a következő 50 évben. Pedig depressziora jol jönne.
2018. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan szerek, amelyek boldogságot okoznak. Drogoknak hívják őket. A boldogsághormon is droggá válna, az illető meghalna kiszáradásban, mert csak a drogot nyomja.


Felnőttkorban már hiába adnál tesztoszteront, attól nem lenne több önbizalma az embernek. A szervezet egyensúlyra törekszik, akkor kevesebb saját tesztoszteront termel. Ha leáll vele az illető, akkor szembe kell nézni az impotenciával. Ha nem áll le, akkor elbutul.

2018. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!