Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért zöld a kivi?

Miért zöld a kivi?

Figyelt kérdés
Minél mélyebbről indul a magyarázat, annál jobban örülök neki. (De persze minden szint pozitív értékkel bír. :)

2018. febr. 2. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert 490-570 nm hullámhosszú elektromágneses sugárzást ver vissza a szemedbe.
2018. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Tulajdonképp mi bajod Wadmalaccal? Pontozz le engem! Én úgy is immunis

vagyok rá, mert meghekkelték az értékelésemet.

2018. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:
77%

Én is jelentkezem lepontozásra. Ugyan nem hekkelték meg a profilom, de pont abszolút nem érdekel, milyen százalékérték van odaírva hozzám.

Ha ebben leled örömöd, hadd szóljon!

2018. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

azért zöld, mert piros!


csak, mert megérdemlem



- Édesapám, milyen szilva ez?

– Kék szilva.

– Akkor miért piros?

– Mert még zöld.

2018. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
A klorofilltól, ami a levelekben is van.
2018. febr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Törölt komment?

- Jó akkor jöjjön egy komoly válasz!

A kivi (kínai egres) amit mi ismerünk termesztett növény. A vadon élő őse valószínűleg színes, ha megérik. Más növény is elvesztette a színanyagát, vagy annak egy részét a nemesítés során pl. burgonya, sárgarépa (eredetileg lila volt), zöld alma, stb.

Kerestem képet az eredeti növényről, de ezt találtam:


[link]


[link]


Ezek is termesztett, de színes változatok.

2018. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem a közismert kivi képei.


Amit linkeltél azok az Actinidia arguta fajúak, amiből vannak színes fajták, de zöld is. Ken's red piros, Issai zöld.


De a "bolti kivik" között is van olyan ami nem zöld.

[link]

2018. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a kiwi gold nagyon jól néz ki :D Életemben nem láttam még ilyet, de szívesen megkóstolnám.
2018. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen színűnek kellett, hogy legyen, és a zöld jutott neki. Mint minden másnak is a saját színe jutott; ami a természetben önmagától kezdett teremni. Szóval így fejlődött, ilyenre, hogy ez lett a színe, amikor kialakult* amilyenre.
2018. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A húsos termések gyakran azért fejlődnek, hogy az állatok megegyék őket, ezáltal terjesszék a magokat.

A termések (főleg a kisebbek, bogyók) amikor beérnek élénk színnel jelzik hogy beértek és fogyaszthatók.

Ez a jelzés az ember szemének is kedves, ezért van piros alma. A vadalma, amiből kinemesítették az zöldre érett.

A kisebb méretű, színes termések talán "madarak részére" teremnek.

Azt tudni kell, hogy a legjobb színlátásuk a madaraknak és főemlősöknek van.


Ezek alapján a kivi nem madarak és főemlősök segítségével terjesztette a magjait.

Talán valami éjszaka aktív állat volt az amivel "együttműködött" az evolúció során és nem színnel, hanem mondjuk a félig erjedt kissé alkoholos illatával csábította magához a fogyasztókat.

Pl gyümölcsevő denevér, patások, nyestfélék.

2018. febr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!