Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen összefüggés van az...

Milyen összefüggés van az állatok testének mérete és a hozzájuk kapcsolódó táplálékpiramis között?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy akkor, hogy ha egy adott állat táplálékpiramisa minél laposabb, az állat testének mérete annál nagyobb... vagy valami ilyesmi.. csak az okokat nem értem. Nagyon örülnék neki, ha valaki olyan iskolás stílusban el tudná nekem magyarázni :)

2018. febr. 12. 23:30
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Gondolom a lapos piramis azt jelenti, hogy sok fajta zsákmányállata van, vagyis nagyobb tálcáról válogathat. Így kisebb az esély egyfajta zsákmányállat hiánya esetén az éhezésre.

Persze ez nem a hivatalos válasz, csak a tippem, hogy a nagy termethez szükséges a bőséges táplálékellátás, annak meg a sok párhuzamos lehetőség az alapja.

2018. febr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, de mi "egy adott állat táplálékpiramisa"? Én úgy tudtam, életközösségnek, élőhelynek vannak táplálékpiramisai. Vagy ez olyan piramis, amit egy adott állattól lefelé rajzolhatunk? Mert abban nem minden szint a csúcson lévő állat tápláléka.

(?)

2018. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem itt a lapos piramis azt jelenti, hogy sokfajta zsákmányállat van.

Szóval szerintem egyetlen állatra sem értelmetlen a piramis.

2018. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na igen... csak akkor mit jelentenek a különböző szintek?
2018. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Hát, lejjebb nem feltétlenül van minden ágon ugyanannyi szint.


"Hallottam, hogy akkor, hogy ha egy adott állat táplálékpiramisa minél laposabb, az állat testének mérete annál nagyobb..."

Most elgondolkodtam az elefánton, bálnán.

Hm.

2018. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, valami ilyesmi:

[link]

Ami tonképpen a tápláléklánc (függőlegesen), csak mennyiségeket is jelöl (vízszintesen).


Hát igen, az elefántnál elég lapos, tekintve hogy növényevő. Egyébként érdekes módon a legnagyobb termetű állatok általában nem ragadozók.

2018. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!