Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy számoljak ilyen esetben...

Hogy számoljak ilyen esetben valószínűséget?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk a példa kedvéért van egy zsákunk,benne 10 üveggolyóval: 3 kék- 7 piros. Ebből egyenként húzunk ki mindig egyet-egyet. Azt szeretném kiszámolni hogy mondjuk hány % esélye van hogy 4. körben mind a 3 kék ki legyen húzva, vagy a 7. körben hogy mind a 3 kék ki legyen húzva. Ha lehet, egy algoritmus kéne, mert alkalmazni szeretném.

2018. febr. 18. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A binomiális eloszlásnak nézz utána.
2018. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdésed általános formában: K kék és P piros golyó közül húzva mekkora a valószínűsége, hogy n húzás után mind a K kék golyót kihúzzuk. Értelemszerűen n≥K.


A legegyszerűbb fordítva nézni, mivel ugyanakkora a valószínűsége, mint hogy a maradék K+P-n golyó mind piros. Azaz a megoldás K+P-n darab piros golyó kihúzásának valószínűsége: P/(K+P) * (P-1)/(K+P-1) * (P-2)/(K+P-2) ... (n-K+1)/(n+1)


Ha ezt átalakítod faktoriális formába: P!n!/((n-K)!(K+P)!) de azért ellenőrizd le.

2018. febr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de az első alapján megtaláltam a nekem szükségest. Valószínűleg rosszul fogalmaztam, ezért elnézést kérek. Ha valakit érdekel : [link]
2018. febr. 19. 17:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Most hogy megnézem azt hiszem a második is jó lenne, csak kicsit bonyolult volt a logikai lánc ezért nem fogtam fel mit miért kell csinálni
2018. febr. 19. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!