Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól értelmezem az alábbi...

Jól értelmezem az alábbi videóban az Univerzum tágulásával kapcsolatos dolgokat?

Figyelt kérdés

A videó: https://www.youtube.com/watch?v=ZL4yYHdDSWs


Az a helyzet, hogy az angol tudásom nem a legjobb (2 éve tanulom ezt a nyelvet), de érdekel a csillagászat. Épp most találtam ezt a videót, ami az Univerzum tágulásáról szól.

Nos, én ezt úgy értelmeztem, hogy van sok-sok helyi csoport/halmaz (mint például mi esetünkben a Lokális Csoport), amely régen szorosan össze volt kapcsolódva, ám az Univerzum tágulása miatt ezek a csoportok/halmazok egyre távolodnak egymástól. Azonban ez nem jelenti azt, hogy a csoporton/halmazon belüli galaxisok is távolodnának egymástól, sőt, a mi esetünkben (a Lokális Csoportban) a galaxisok egyesülni fognak a következő több milliárd évben, és egy „szuper- galaxis” jön létre, melynek neve Milkdromeda lesz.


Én így értelmeztem ezt a videót. Szerintetek helyesen?



2018. febr. 23. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen. De a fő mondaivaló nem ez.
2018. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tatyesz ***** válasza:
A videóhoz van magyar felirat. És az új Kurzgesagt videókhoz is hamar jön ki magyar felirat.
2018. febr. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!