Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az acetaldehid (etanal) az...

Petneki József kérdése:

Az acetaldehid (etanal) az oldószerként is funkcionál?

Figyelt kérdés

Kémia órán volt egy kérdés, hogy oldószer-e az acetaldehid, én meg azt írtam, hogy nem.

Sehol nem találtam utalást rá, hogy oldószer lenne, pedig végiglapoztam a tankönyvet, interneten is rákerestem magyarul is meg angolul is, de semmi.

Én csinálok rosszul valamit, vagy az acetaldehid az tényleg nem oldószer?



2018. febr. 28. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

nem hinném, mivel normál körülmények között gáz

persze ha a körülményt módosítjuk lehet oldószer

milyen idétlen kérdés egyébként a tanárodtól... a víz is oldószer, meg a hélium is lehet az bizonyos körülmények között

2018. febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nos, szobahőmérsékleten lehet gáz is illetve folyadék is, ugyanis 20,2 celsius fok a forráspontja.


Tényleg elég fura a kérdés, ugyanis nem fejti ki, hogy pontosan mit ért alatta. Szerintem úgy kellett értelmezni, hogy "jó oldószer-e az acetaldehid". Tehát általánosságban sok vegyületet képes feloldani, vagy nem.

2018. febr. 28. 13:23
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

A wikin nem, itt meg szerepel a szerves oldószerek listájában:

[link]

2018. febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!