Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek létezhettek a...

Szerintetek létezhettek a spinosaurusnál nagyobb ragadozó dinók?

Figyelt kérdés
Szerintem igen,mert a paleontológusok "csak" 800 különböző dinoszauruszt találtak.

2018. márc. 4. 12:02
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:

A Spinosaurus a legnagyobb húsevő dinoszaurusz volt elérte a 18 métert és a 20 tonnát, a legnagyobb dinoszaurusz az Argentinosaurus ami 35 méter és 100 tonna volt. Az tehát biztos hogy állatok nőhettek nagyobbra mint a Spinosaurus. Korban is egy isőben éltek, nagyjából 100 millió éve.


Ma ismernek 5500 emlős fajt, 10 000 madárfajt, 7900 hüllőfajt.


Ezek az adatok feltételezhetővé teszik, hogy sok még felfedezetlen dinoszaurusz faj létezett, létezhetett. Madár faj 12-szer annyi van ma, emlős 7-szer annyi és csupán hüllő faj is cirka 10-szer annyi. Feltehetően többször annyi dinoszaurusz faj létezett mint amit ma megtaláltak.


Ez logikus feltételezés csak hát még nem találtak többet.

2018. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

újabb leletek alapján a Sigilmassasaurus nagyobb volt

ez is Spinosaurida

2018. aug. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Több féle változatot hallottam valakik szerint a t-rex nagyobb de ha az összes dínóra gondolsz akkor. Az Argentinosaurus de ha húsevő dínóra SZERINTEM IGENIS A T-REX VOLT A LEGNAGYOBB¡¡!!!!!!
2018. okt. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Simon Petrikov ***** válasza:
A Spinosaurus csak a leghosszabb ragadozó dinoszaurusz volt, hosszabb mint a T. rex (~15 vs. ~12,3 méter), de a T. rex nehezebb volt (~7 vs. ~9 tonna). A 20 tonnás becslés a Spinosaurusnak nemcsak hogy elavult, hanem mindog csak matematikailag volt rendben.
2020. ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!