Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matekban valaki segitene?

Kálvin Tamás kérdése:

Matekban valaki segitene?

Figyelt kérdés
Ne oltsatok le l,de ezt en nagyon nem ertem..pl:7-(-2) az miert plusz 9? Mert tegyuk fel dde nem biztos jo a peldam de ehez kapcsolnam,ha van 7 forintom abbol elveszek -2 ft ot akkor nem 5 ft-om lesz? Azok irjanak akik tudjak is koszonom..nekem csak segitseg kellene, hogy at lassan a logikat benne.

2018. márc. 8. 15:37
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
35%

Az nézd mindig hogy mi van ott pl a példátban két mínusz van tehát az plusz lesz ezért azt összeadjuk.


MÍNUSZ × MÍNUSZ = PLUSZ

PLUSZ × PLUSZ = PLUSZ

MÍNUSZ × PLUSZ = MÍNUSZ

PLUSZ × PLUSZ = MÍNUSZ

Bocsi nem tudok valami jól magyaráznixd

2018. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Tekintsd a művelet (népszerű, egyik) deffinícóját. Esetünkben A-B művelet mit jelent? Azt a számot jelenti amelyet ha hozzá adunk B-hez A-t kapjuk. Pl. a 7-2 mit jelent? keressük azt a számot amit 2-höz adva 7-et kapunk. Azaz az eredmény 5 lesz.

Tekintsük a te példádat 7-(-2) mit jelent? Keresünk egy olyan számot amit ha -2-höz adunk akkor 7-et kapunk. Mennyit kell -2-höz adjunk, hogy 7-et kapjunk, ez a szám 9 lesz.

Ez egy egyszerűbb bár "pongolya" magyarázat.

2018. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
86%
Vannak a zsebedben 1 forintosok (pozitív számok) és 1 forintnyi adósságcetlik (negatív számok). Így összesen van 7 ft-od. Ha kiveszünk 2 forintot 7-2 akkor 5 forintod lesz; de ha két adósságcetlit veszünk ki, 7-(-2) akkor 9 forintod lesz, mivel csökkent az adósságod. Így érthető?
2018. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%

Van 7 forintod és valaki tartozik neked 2 forinttal.

Ha a te 7 forintodból elvesszük a 2 forint tartozást, akkor lesz 9 forintod, mivel azt jelenti, hogy megadták a pénzed.

7-(-2)=9

2018. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
35%

Az előttem szólót egy kicsit kiegészíteném, mert így eléggé érthetetlen;


Van 7 forint a zsebedben. A 7-(-2) azt jelenti, hogy a 7 forintból elveszünk 2 forint adósságot, értelemszerűen ez így önmagában nem kivitelezhető (mivel nincs 2 forint adósságunk, amit el tudnánk venni). Ezt a problémát úgy orvosoljuk, hogy hitelt veszünk fel; a hitelező ad 2 forintot (amire szükségünk van), viszont ezzel együtt keletkezik 2 forint adósságunk is, mivel a kölcsönt vissza is kell fizetni. Így lesz a zsebünkben 9 forint és 2 forint adósság, ebből pedig már elé tudjuk venni a 2 forint adósságot, tehát valóban 9 forintunk lesz.


A fenti analógiát algebrailag is le lehet vezetni, ehhez azt a tényt kell felhasználnunk, hogy ha egy számhoz hozzáadjuk az ellentettjét, akkor 0-t kapunk, vagyis például -5+5=0 vagy 8+(-8)=0. Ezt felhasználve a 7-(-2) művelet bővíthető úgy, hogy 7-(-2)+2+(-2). Azt megtanultuk, hogy az összeadás tagjai felcserélhetőek, tehát: 7+2+(-2)-(-2), itt az utolsó két tag különbsége 0, mivel két egyenlő számot vonunk ki egymásból (mint például a 6-6=0 esetén is), így marad 7+2=9. Tehát az eredeti művelet eredménye is 9.

2018. márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
69%

5-ös amit te mondasz az pont nem jó, mert ha 2 forint hitelt veszek fel és keletkezik 2 forint tartozás az már így nézne ki:

7+2-(-2) ami egyenlő 11

:)

2018. márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon boldog vagyok, amikor félreértelmeznek valamit, és ész nélkül lepontoznak...


Ez a 7+2-(-2) honnan született neked?

2018. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

én nem pontoztalak le, mert nem erről szól a dolog és én senkit nem pontozok...

de ha van 7 forintod és veszel fel 2 forint kölcsönt, az már 7+2 és abból veszed el a (-2)-t

2018. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
13%
Olvasd el még egyszer, amit írtam, és próbáld meg értelmezni. Egyébként szeretnék abba a világba költözni, ahol akárki "ingyen" ad 2 forintot, mert ezek szerint te ott élsz.
2018. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

de hidd el, hogy így van és értem mit akarsz mondani, de akkor is rossz a példád.

Mert az így néz ki:


7+2-2=7 vagy 7+2-(-2)


tehát az eredeti kérdésre nem jó példa!

2018. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!