Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki tudna véleményt mondani...

Ki tudna véleményt mondani régészeti leleteimről?

Figyelt kérdés
Vajdasági (közép bácskai helység) lakos vagyok és földműveléssel foglalkozom. Az évek során sok agyagedény darabjait gyűjtöttem össze. Egész edényt nem találtam, mivel a talajművelő eszközök felaprították azokat. Mikor gyermek voltam sokkal több értékes leletet gyűjtöttem nagybátyámnak, de az ő halálával a leletek is sajnos eltűntek. Szívesen elküldeném a képeket valakinek aki megközelítő kormeghatározást próbálna megállapítani.

2018. márc. 11. 19:59
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:
Múzeumoknál érdeklődj azok megmondják hova kell fordulni.
2018. márc. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

További tippek:

[link]

[link]

2018. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 EagleHUN ***** válasza:
A megtalálási helynél illetékes (értsd legközelebbi) Múzeumba beviszed és megmondják.
2018. márc. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban én is a helyi múzeum megkeresését javasolnám. Bajod nem lesz a dologból, max kimennek és egyszer végigjárják a földet és lelőhellyé nyilvánítják. Ásni nem fognak magánterületen csak úgy. Az értékesebb leletek megtartását viszont nem javaslom, nem ismerem a szerb törvényeket, de Magyarországon illegális a dolog.

A képeket viszont nekem is elküldheted, talán tudok korszakot mondani a kerámia alapján.

2018. márc. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Próbálkozok néhány fotó feltöltésével


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. márc. 19. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!