Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek az evolúcióval...

Szerintetek az evolúcióval meg fog jelenni lassan a nőknél a ma még mesterségesen használt sminkjegyek, mint a tusvonal, műszempilla, szempillavastagító festék?

Figyelt kérdés
2018. márc. 15. 22:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Nem :D


Mégis hogyan?


A ma élő embereknél már nem működik az a klasszikus evolúció, ami annak idején kialakította a fajokat.


Egyáltalán nem akkora szempont a férfiaknál ez a felsorolt alap

tulajdonság. Ha mégis, akkor elenyésző azoknak a száma akik genetikailag hordozzák ezeket és előnybe kerülnének. Minden nő sminkel kb, így nincs is esélye az evolúciónak ezen a téren.

2018. márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nem működik a ("klasszikus" ??? :D) evolúció? 2-3 ezer év alatt nem is fog történni semmi látványos.
2018. márc. 15. 22:49
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de ezekkel szemben a rezisztencia kialakulhat.
2018. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Még nem gondoltam rá, de ez egy érdekes kérdés. Szerintem van is benne logika. A baj igazából csak az, hogy az evolúció alapvetően ennél jóval lassabban működik. Még ha kivételes esetben láttunk is arra példát, hogy néhány száz év alatt akár új fajok alakuljanak ki, de azért nem ez a jellemző. A másik probléma meg persze az, hogy a sminktrendek, illetve a férfiak számára vonzó külső, ideértve a testalkatot és az öltözködést is, folyamatosan változik. Egy adott korban mondjuk az erős smink a divat, néhány évtizeddel később meg már inkább a visszafogott, természetesebb stílus megint. De mindezek ellenére hosszabb távon nem tartom elképzelhetetlennek a kérdésbeli felvetést. :)
2018. márc. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
??? hogy majd egyszer valamikor fog-e fekete pigmentet termelni a testünk a szem körül? miért tenné?? milyen előnye lenne?
2018. márc. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#5 Hogy a hímnemű egyedek vonzóbbnak találja és nagyobb esély legyen a szaporodásra.
2018. márc. 16. 00:10
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Na akkor vegyük át...


A természetben létezik olyan nő aki ilyen erős pigmentáció mutat a szeme körül?

Az evolúció nem kérésre működik, hanem kialakul egy mutáció ami aztán elterjed.

Viszont ehhez magának a mutációnak is olyannak kell lennie. Vegyük a szőke hajat (ami egyébként eltűnőben van, annak ellénre, hogy a férfiak megvesznek a természetes szőke csajokért.)... a szőke haj genetikája egyszerűbb kategóriába tartozik.


Viszont a szem körüli, szépen kinéző sminkre hasonlító hiperpigmentáció egy komplex mutáció lenne, erősen összefüggve szabályozó régiókkal. Ez olyan bonyolult mutáció, hogy tegyük fel 10000 évente kialakul egy újszülött nőnél.

Abban a korban, ahol minden nő sminkel, egy ilyen bonyolult mutáció semmiféle előnyt nem biztosít és ki is hal a vonal, vagy "kihígul". (Domináns, recesszív öröklés)

Az evolúció akkor hatékony ha jól működik a természetes szslekció. A modern embernél egyáltalán nem működik hatekonyan.

2018. márc. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Ha megnézzük, a nőknek nem véletlenül nagyobb a szemük, szempillájuk már most is, vagy akár a mellük is gyakran nagyobb, mint amit az utód gondozás megkívánna. (Nem saját gondolat, olvastam több helyen is.) Ezek mind a férfiakat megmozgató részletek.


Viszont az evolúció ellen hat az emberi elme, tehát hogy belső értékek alapján is választunk, vagy akár a spermabankok, stb. Ezek valószínűleg lelassítják a fenti példák további fejlődését (ha meg talán nem is állítják).


A tusvonalak és társai pedig nem annyira általános nemi jellegek, inkább divat, és mint ilyen, valószínűleg nem lesz elég hosszú életű ahhoz, hogy bármilyen evolúciós változást okozzon.

2018. márc. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

én még egyetlen olyan férfival se találkoztam, aki ne mondta volna, hogy a nők szerinte jobban néznek ki smink nélkül (nagynéném férje például kifejezettem taszítónak találta nagynénémen a sminket az esküvőjükön).


van, aki a tusra indul be, férfiak? :D

2018. márc. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%

Hát szem körül ki lehet festve (ha jól néz ki vele), de az arcon a sminket nagyon nem szeretem. 24/f


Amúgy elmondták már, de az evolúció nem úgy működik ahogy te gondolod kérdező. (A mellek méretére hat, mert a legtöbb nő nem tudja megnagyobbítani a sajátját mesterségesen, illetve nem is olyan vonzó a mesterséges, de sosem fog egy olyan jellemzőt elterjeszteni amit addig is könnyen és hatékonyan pótoltunk mesterséges eszközökkel. + Nem is szabadul meg mindentől ami hátrányos, csak azoktól amik komoly (leküzdhetetlen) hátrány jelentenek a szaporodásban/párválasztásban vagy az egyedek még a szaporodás előtti halálához vezetnek.)

2018. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!