Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan számítható ki egy...

Skywatcher90/900 eq2 kérdése:

Hogyan számítható ki egy (amatőr) rakéta tolóereje? (KNSU, nem olvasztva, por állagban tömörítve)

Figyelt kérdés

2018. márc. 27. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mérd le, sokkal egyszerűbb. Sok dologtól függ a pontos számítás, méréssel pedig azonnal megkapod. Nem kell számolni sem, viszont egyszer használatos motornál bukod a motort, viszont tudod mire számíthatsz, ha építesz egy másikat.

Számolásnál kellenek olyan adatok is, amihez mérés útján juthatsz hozzá, ha meg már mérsz...


Nem kell komoly dologra gondolni, egy rugós erőmérővel mérhetsz is, vagy mérleggel, stb.


Ha minden áron számolni akarsz:

[link]

2018. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kihagytam, bocsi...


Én soha nem számoltam, hanem mértem, éppen ezért.

A képletekből jól látszik, hogy pl nyomást és hőmérsékletet kell mérni a kamrában, gondolom nem kell mondanom, hogy a tolóerőt közvetlenül sokkal egyszerűbb lemérni. Rárakod egy mérlegre (seggel felfelé), nullázod a mérleget, majd begyújtod. Nagyobb motorok esetén javaslom, hogy kamerával figyeld a mérleg skáláját/kijelzőjét. Erre a balesetek elkerülése érdekében van szükség (hogy ne nézzél ki hülyén, félig leégett hajjal és szemöldökkel). Így akár képkockánként tudod elemezni a dolgot. Számolgatni ráérsz majd, ha már nem knsb-vel játszol, hanem mondjuk hibrid vagy folyadékhajtású rakétamotort tervezel.

2018. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából végső elkeseredésemben akartam számolni. Már másfél éve próbálkozunk egy barátommal, de az istennek sem akar működni a rakétamotorunk (igaz, amúgy élvezem a teszteléseket, de már eredményt akarok...)
2018. márc. 29. 13:02
 4/4 A kérdező kommentje:
A pyromasterről letöltöttük az A90 tervrajzát, és azt számoltuk át 26mm-es belső átmérőre.
2018. márc. 29. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!