Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne ha furnánk egy...

Mi lenne ha furnánk egy lyukat a marsra?

Figyelt kérdés

Én nem értek hozzá. Csak egyszer eszt álmodtam és az lenne a kérdésem, hogy lenne valami különös?


Tehát az álmom az volt, hogy terraformálják a marsot és egy legalább 1cm átmérőjű lyukat fúrnak a masba ami az alsó pont és a felsőpontot köti össze. Tehát egy lézerrel az űrből átfurnák a marsot.


Én nem értek ehhez még azt se tudom miért álmodtam meg, hogy van e egyáltalán összefüggés a között amit mondok.


Csak szeretem volna megkérdezni olyanoktól akik értenek hozzá, hogy egy beindítani e valami nagy folyamatot. Vagy a szél befedné a lyukat, esetleg a gravitációs erőt befolyásolná?



2018. márc. 30. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
akkor kilyukadna a Mars és leeresztene
2018. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi extra.
2018. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha fúrnánk egy lyukat a Marsra, akkor lenne egy lyuk a Marson.

Ennyi.

2018. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel már kihűlt, elég mélyre tudnál fúrni.

Azért a belseje még nyilván meleg, meg a nyomás is elég nagy, szóval lenne probléma mélyebben.

2018. márc. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ömölne ki a belseje, mivel a belseje nem folyékony, és a gravitáció úgyis a helyén tartaná.


A kifúrt anyag vizsgálatával sok mindent meg lehetne tudni a bolygóról.


Ha nem kotornák rendszeresen, akkor előbb-utóbb eltömődne.

2018. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
"Eszt" nem tudjuk de az biztos, hogy lenne rajta egy lyuk.
2018. márc. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkorát, hogy átférjen rajta az urÁnusz?
2018. ápr. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ahogy minden agyament teóriában lehet hasznos pont, itt is meg lehet fogni a reális praktikus öltet morzsáját.


Fúrjunk egy lukat a Marsra.

Nem centiset, nem keresztül, de mondjuk egy 10 km széleset, 8 km mélyet, kúposan, körben spirális rámpával fel-le járhatóan.

Az alján már emberi szervezet számára elviselhető mértékű légnyomás lenne és némi talajhő révén külön fűtés nélkül a hőmérséklet is emberbaráti lenne.


Csak sajnos ez a spanyolviasz esete.

A Mohole-terv régi már.

Elvileg működőképes, gyakorlatilag meg még a Marsra sem jutottunk el, nem hogy egy Manhattan-szigetnyi talajt ki tudjunk ott kotorni.

2018. ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!