Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hawking nevét említhetjük egy...

Hawking nevét említhetjük egy lapon Newtonnal vagy Einsteinnel?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 6. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha bejön az, amit most leírt, akkor szerintem igen(multiverzum).
2018. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Hawking nem alakította át a tudományt olyan mértékben, mint Einstein, annyira meg senki, mint Newton. De nem is kell. Elég az, hogy jelentős tudós volt, és jelentős közéleti személyiség. Nem kell mindenkinek az új Newtonnak lennie.
2018. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező,


ma (péntek du.) kimondtam mindhárom, a szememben jelentős, fenti tudós nevét, és nem éreztem, h bármi akadálya lett volna. Úgyhogy igen.


Megjegyzem Newton és Einstein zseniségét se fogadták el azonnal és ellenállás nélkül. Majd az utókor megméri -ha megérti- Hawking munkásságát.

2018. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Én kémikus vagyok, ezért nem elsődleges területem az úgynevezett átfogó fizikai törvényszerűségek kutatása, mint például az Univerzum-é. De mint tudományos szakember el kell ismernem: a már előre - Newton, Einstein, ... és számos tudós által - lefektetett ismeretanyagon Hawking jóval túllépett. Olvastam már munkáját, amiből legalább annyit megértettem, ami feljogosít arra, hogy kiálljak mellette: a válaszom tehát IGEN, egy lapon említhető az elődökkel.
2018. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Igen. Nagyon nagy elme volt mind. Viszont amit az egyik előző válaszoló mond hogy:"...nem formálta annyira a tudományt mint előtte ők ketten" az annak köszönhető hogy Hawking egy valamelyest kitaposott úton járt(ez a tudomány) mivel 21.századi tudós volt, Newton meg a 17.században csak a csíráját kezdte el a modern tudomány fejlődésének. Nyilván a 0-ról 1re lépés arányában nagyobb lépés mint 1000ről 1100-ra. Ettől függetlenül legalább akkora elme volt mint Newton és Einstein.
2018. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Most egyelőre nem, lehet egy pár évtized múlva igen, ha bebizonyosodik egy elmélete, mint akár most Peter Higgs-nél, de pl. Őt nagyobbra tartom, viszont Hawkins többet tett a tudomány népszerűségéért.
2018. ápr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hawking bocs elírtam.
2018. ápr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Newton a nulláról nem az 1-re lépett, hanem kb az 1000-re. A semmiből alkotta meg a teljes klasszikus mechanikát, ahogy azt ma is tanuljuk, a fénytan alapjait, mindehhez kidolgozta a differenciál- és integrálszámítást szintén a semmiből, amit ma is nagyjából az ő megfogalmazásával tanítanak az egyetemeken 2-3 féléven át. Emellett kidolgozta azt a gravitációs elméletet, amit ma szintén hatékonyan alkalmazható a legtöbb esetben (űrhajók, bolygók mozgásának leírására). Newton tehát a semmiből két komplett tudományt is teremtett, és rakta le nem csak az alapokat, de rá egészen komoly felépítményt is.


Einstein a fizikának egy speciális területét forradalmasította, ami ugyan nagy jelentőségű, de a gyakorlati életben messze nincs akkora jelentősége, mint pl. a kvantumfizikának. Ettől persze ez is igazi paradigmaváltás volt, de messze nem olyan volumenű, mint amit Newton alkotott.


Hawking gyakorlatilag semmiféle új utat nem nyitott, nem alkotott gyökeresen új elméletet, csupán az elődök eredményeit számolgatta tovább, és kapott néhány érdekes eredményt, ahogy sok tucat hasonló tudós is. Ha Hawking nem lett volna nyomorék, és ezáltal nem válik médiacelebbé, az átlagemberek 99%-a sosem hallott volna róla.


Tehát szerintem:


Newton: 1000

Einstein: 100

Hawking: 10

2018. ápr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Igen, megtetted, és a moderátor nem törölte a kérdésedet. :D
2018. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 dq ***** válasza:

> Newton a nulláról nem az 1-re lépett, hanem kb az 1000-re. A semmiből alkotta meg a teljes klasszikus mechanikát, ahogy azt ma is tanuljuk, a fénytan alapjait, mindehhez kidolgozta a differenciál- és integrálszámítást szintén a semmiből, amit ma is nagyjából az ő megfogalmazásával tanítanak az egyetemeken 2-3 féléven át.


Ez vicces, mert hármójuk közül Newton a saját munkásságáról ím-ígyen nyilatkozott: „Én távolabbra láthattam, de csak azért, mert óriások vállán álltam.”

2018. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!